GARMIN
GPS-pyörätietokone Garmin Edge 1050 Bundle
GPS-pyörätietokone Garmin Edge 1050 Bundle
PYÖRÄILY SUJUU PAREMMIN EDGE® 1050 -PYÖRÄTIETOKONEEN AVULLA
Paranna jokaista ajolenkkiä viikonlopun ryhmälenkeistä pitkiin yksinajoihin ensiluokkaisella Edge 1050 -pyörätietokoneella ja sen huimilla suorituskykytiedoilla, ajon aikaisilla kilpailuilla ja maksuttomalla henkilökohtaisella valmennuksella.
- KARTAT JA TILASTOT NÄKYVÄT UPEASTI ELOISASSA VÄRINÄYTÖSSÄ
- VAATIVISSA TAPAUKSISSA JOPA 20 TUNNIN AKUNKESTO
- SAAT MUIDEN PYÖRÄILIJÖIDEN HÄLYTYKSIÄ VAAROISTA TIELLÄ
- VOIT LUODA REITTEJÄ LAITTEESSA JA NÄYTTÄÄ TIEN PINNAN TYYPIN KARTASSA
- VAROITA MUITA PYÖRÄILIJÖITÄ JA JALANKULKIJOITA LAITTEEN SOITTOKELLOLLA
- PYSY YHTEYDESSÄ JA SÄILYTÄ KILPAILUETUSI GROUPRIDE-OMINAISUUDELLA
ELOISA VÄRINÄYTTÖ
Tilastot ja kartat näkyvät entistäkin yksityiskohtaisemmin eloisassa värikosketusnäytössä, ja lisäksi voit katsella tietojasi uusilla tavoilla.
AJOON VALMIS AKKU
Vaativimmissa tilanteissa jopa 20 tuntia tai jopa 60 tuntia akunsäästötilassa
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Garmin Pay™ | ✔ |
Yleiset | |
|---|---|
| Mitat | 60,2 x 118,5 x 16,3 mm (2,4″ x 4,7″ x 0,6″) |
| Paino | 161 g (5.7 oz) |
| Vesitiiviysluokitus | IPX7 |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Näytön tyyppi | Nestekide |
| Näytön koko, LxK | Lävistäjä 88,9 mm (3,5″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 480 x 800 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Sisäinen kaiutin | ✔ |
| Pariston tyyppi | Ladattava litiumioni |
| Akunkesto | Akunkesto jopa 20 tuntia vaativassa käytössä Akunkesto jopa 60 tuntia akunsäästötilassa Katso tiedot |
| Akun säästötila | ✔ |
| Tukee ajonaikaista virransaantia (virtateline ja Garmin Charge -akku) | ✔ |
Kartat ja muisti | |
|---|---|
| Mahdollisuus lisätä karttoja | ✔ |
| Kartanhallinta ja Wi-Fi® | ✔ |
| Peruskartta | ✔ |
| Integroitu TrailForks-reittitiedot | ✔ |
| Tallennuskapasiteetti ja teho | Vain sisäinen 64 Gt:n muisti |
| Reittipisteet/suosikit/sijainnit | 200 |
| Reitit | 100 reittiä |
| Kierroshistoria | Jopa 200 tuntia |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
| 5 Hz:n GPS | ✔ |
| Monikaista-GNSS | ✔ |
| Magnetometri | ✔ |
Päivittäiset älyominaisuudet | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth®, ANT+®, Wi-Fi® |
| Connect IQ™ (ladattavat kellotaulut, tietokentät ja sovellukset) | ✔ |
| Connect IQ™ -kauppa laitteessa | ✔ |
| Älykkäät Ilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkääminen tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Reaaliaikainen asetusten synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Musiikin hallinta | ✔ |
| VIRB®-etäkäyttö | ✔ |
| ÄLYHARJOITUSVASTUKSEN HALLINTA | ✔ |
| Älypuhelimen yhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
| Garmin Share | ✔ |
Turvallisuus- ja jäljitysominaisuudet | |
|---|---|
| Hätätoiminto | ✔ |
| LiveTrack | ✔ |
| GroupTrack | ✔ |
| Group Ride (Cycling) | ✔ |
| GroupRide-kisat ja -palkinnot | ✔ |
| Ratsastaja ratsastaja-viesteihin | ✔ |
| Tapahtumien havaitseminen | Kyllä (sisältää maastoreitit) |
| GroupRide-tapahtumantunnistus | ✔ |
| Yhteisön ilmoitukset vaaroista | ✔ |
| Etsi Edge® | ✔ |
| Pyörähälytin | ✔ |
| Kiinteä soittokello | ✔ |
| Säähälytykset | ✔ |
| inReach® -yhteensopiva | ✔ |
Harjoittelu-, suunnittelu- ja analyysiominaisuudet | |
|---|---|
| Mukautettavat tietosivut | ✔ |
| Ladattavat harjoitusohjelmat | ✔ |
| Päivittäiset harjoitteluehdotukset | Kyllä (tapahtumakohtainen) |
| Ensi- ja toissijaiset harjoitustavoitteet | ✔ |
| Automaattinen ajanoton Auto Pause® -pysäytys | ✔ |
| Intervalliharjoittelu | ✔ |
| Vaativat harjoitukset | ✔ |
| Auto Lap® -intervallinseurantaominaisuus | ✔ |
| Vo2 Max | ✔ |
| Harjoittelun tila - pyöräily | ✔ |
| Harjoittelun kuormittavuus - pyöräily | ✔ |
| Harjoittelun kuormittavuuden kohdistus - pyöräily | ✔ |
| Reaaliaikainen kestävyys - pyöräily | ✔ |
| Pyöräilytaitoanalyysi | ✔ |
| Reittivaatimusten analyysi | ✔ |
| harjoitusvaikutus | ✔ |
| Palautumisohjaus | ✔ |
| Virtual Partner | ✔ |
| Virtual Racer™ | ✔ |
| Segmentit | ✔ |
| Automaattinen vieritys | ✔ |
| Physio TrueUp | ✔ |
| Yhtenäinen harjoittelun tila | ✔ |
Ulkoilu- ja virkistysominaisuudet | |
|---|---|
| ClimbPro-noususuunnittelu - pyöräily | ✔ |
| ClimbPro - reitit | ✔ |
| ClimbPro - vapaa ajo | ✔ |
Pyöräilyominaisuudet | |
|---|---|
| Harjoitukset (koeta parantaa edellistä aikaasi) | ✔ |
| Aika-/etäisyysvaroitus (hälyttää, kun olet saavuttanut tavoitteesi) | ✔ |
| FTP (Functional Threshold Power) | ✔ |
| MTB-dynamiikka | ✔ |
| Gravity MTB tuki (alamäkiajo, enduro, endurosähköpyörä) | ✔ |
| Ajanottoportit | ✔ |
| Tukee Varia™-tutkaa (takatutka) | ✔ |
| Yhteensopiva Varia-tutkakameran kanssa | ✔ |
| Tukee Varia™-valoja | ✔ |
| Yhteensopiva Varia-etuvalokameran kanssa | ✔ |
| Yhteensopiva voimamittareiden kanssa (näyttää yhteensopivien kolmansien osapuolten valmistamien ANT+™ -yhteensopivien voimamittarien tiedot) | ✔ |
| Laitekurssin luoja | Parannettu |
| Sijaintihaku laitteessa | ✔ |
| Power Guide | ✔ |
| TopoActive-kartat - pyöräily | ✔ |
| Suosioon perustuva Trendline-reititys - pyöräily | ✔ |
| Suosituimmuuden Heatmap-kartta | ✔ |
| Pyöräilydynamiikka yhteensopiva | ✔ |
| Sähköpyörän älykkään kantaman mukainen reititys | ✔ |
Paketti
- Edge® 1050 -pyörätietokone
- HRM-Dual™-mittari
- Pyörän nopeusanturi 2 ja poljinanturi 2
- Upotusetuteline
- Vakioteline
- Lieka
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat