GARMIN
Garmin Forerunner 965, Titaanikehys, vaaleanharmaa kellonrunko
Garmin Forerunner 965, Titaanikehys, vaaleanharmaa kellonrunko
- 1,4″:N VÄRIKÄS AMOLED-NÄYTTÖ
- AKUNKESTO GPS-TILASSA JOPA 31 TUNTIA
- LAAJAT HARJOITTELU- JA PALAUTUMISTIEDOT
- SISÄISET KARTAT, SATIQ™ JA MONIKAISTAINEN GPS
- KEVYT TITAANIKEHYS
- KOSKETUSNÄYTTÖ JA PAINIKKEET
Harjoitteluvalmius
Saat heti herättyäsi valmiuspisteet jotka perustuvat mm. unen laatuun, palautumiseen ja harjoittelun kuormittavuuteen, jotta tiedät, oletko valmis kovaan harjoitteluun vai kannattaako sinun ottaa rauhallisesti.
Täysväriset kartat
Forerunner 965 -kellon täysväristen sisäisten karttojen avulla pysyt reitillä niin kaupungin kaduilla kuin sankan metsän poluilla.
TRIATHLON- JA MONILAJIPROFIILIT
Vaihda lajia automaattisesti sisäisten triathlon-, duathlon-, yhdistelmäharjoitus- ja uintijuoksuprofiilien avulla, jotta voit keskittyä kisaan ja antaa kellon hoitaa osien tallennuksen. Voit myös luoda omia mukautettuja monilajiprofiileja.
GARMIN COACH
Valmistaudu seuraavaan kisaasi, saavuta tavoitteesi harjoittelemalla tai paranna kuntoasi mukautettavan tai valmiiksi ohjelmoidun Garmin Coach valmiilla juoksun, pyöräilyn tai voimaharjoittelun harjoitusohjelmien avulla. Tietyt ohjelmat jopa mukautuvat suorituskykysi ja terveysmittaustesi perusteella.
Päivittäiset harjoitus|ehdotukset
Saat juuri sinulle luotuja ja tietoihisi perustuvia harjoituksia. Nämä juoksusuositukset ovat teholtaan vaihtelevia ja mukautuvat jokaiseen juoksukertaan suorituskyvyn ja palautumisen perusteella.
Harjoittelun tila
Käyttämällä ilmaisimia, kuten sykevälivaihtelun tilaa, saat helposti käsityksen kokonaisponnistelustasi ja siitä, harjoitteletko tuottavasti, huipputasolla vai oletko rasittunut.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 23 päivää |
| SISÄISET KARTAT | ✔ |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (pistokoe ja valinnainen koko päivän sopeutuminen ja unessa) |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MULTI-BAND GPS | ✔ |
| Musiikin tallennus | ✔ |
| harjoitteluvalmius | ✔ |
| Harjoittelun tila | Parannettu |
| Kellon näytön tyyppi | AMOLED; valinnainen jatkuva käyttötila |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uima- 5 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass DX |
| Kehyksen materiaali | Titaani |
| Yhteensopiva QuickFit™-kellonhihnojen kanssa | Kyllä (22 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 47,1 x 47,1 x 13,2 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 135–205 mm |
| Paino | 53 g |
| Näytön koko, LxK | Lävistäjä 35,4 mm (1,4") |
| Näytön tarkkuus, LxK | 454 x 454 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri fontti -asetus | ✔ |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 23 päivää Vain GPS -GNSS-tila: enintään 31 tuntia SatIQ (AutoSelect) -GNSS-tila: enintään 22 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja monikaista: enintään 19 tuntia Vain GPS -GNSS-tila ja musiikki: enintään 10,5 tuntia SatIQ (AutoSelect) -GNSS-tila ja musiikki: enintään 9 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja monikaista sekä musiikki: enintään 8,5 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 32 GB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Meditointi | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Health Snapshot | ✔ |
| JETLAG-OPASTUS | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| QZSS | ✔ |
| BeiDou | ✔ |
| SatIQ™ -tekniikka | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Kerrosten Kiipeäminen, Sisäsoutu |
| Multisport | Triathlon, Uinti/Juoksu |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu, Virtuaalijuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu Polkujuoksu, Ultrajuoksu |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, vuorikiipeily, Sisäkiipeily, Kalliokiipeily, Golf, Frisbeegolf |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Tiepyöräily, Maastopyöräily, Soratieajo, Työmatkapyöräily, Matkapyöräily, Sähköpyöräily, Sähköpyöräily maastossa, Sisäpyöräily, Cyclocross, BMX |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu |
| Moottoriurheilu | Moottoripyöräily, Overlanding, Motorcrossing, mönkijäajelu, Moottorikelkkailu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Off piste -lumilautailu, Perinteinen hiihto, Vapaalasku, Luistelu, Lumikenkäily |
| Lajiprofiilit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Haavipallo, Rugby, Ultimate frisbee, Kriketti, Softball, Pesäpallo |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Rullaluistelu |
Pakkauksessa:
- Juoksukello Forerunner® 965
- USB-C-latauskaapeli/datakaapeli
- Oppaat