GARMIN
Garmin Edge MTB GPS-pyörätietokone
Saatavuus: kaupassa (Saku 3, Tallinna)
Tootekood: 010-02993-10
Garmin Edge MTB GPS-pyörätietokone
Garmin Edge MTB GPS-pyörätietokone
MAASTOPYÖRÄILIJÖILLE LUOTU PYÖRÄTIETOKONE
Edge MTB on luotu kestämään, ja sen vankka, kompakti rakenne kestää pitkiä päiviä poluilla. Lisäksi näet entistä enemmän yksityiskohtia ajostasi uusien enduro- ja alamäkiajoprofiilien sekä laskujen aikana 5 hertsin GPS-tallennuksen ansiosta.
- VANKKA RAKENNE JA CORNING® GORILLA® GLASS
- VAATIVISSA TAPAUKSISSA JOPA 14 TUNNIN AKUNKESTO
- ENDURO- JA ALAMÄKIAJOPROFIILIT
- 5 HERTSIN GPS-TALLENNUS, KUN AJAT ALAMÄKEEN KÄYTTÄEN ENDURO- TAI ALAMÄKIAJOPROFIILIA
- ESILADATUT TRAILFORKS-KARTAT TRAILFORKS-KARTAT JA FORKSIGHT-TILA
- SEURAA OSUUKSIEN VÄLIAIKOJA AUTOMAATTISESTI AJAESSASI
Yleiset | |
|---|---|
| Mitat | 50,4 x 77,8 x 19,8 mm |
| Paino | 58 g |
| Vesitiiviysluokitus | IPX7 |
| Näytön tyyppi | Transflektiivinen TFT-näyttö |
| Näytön koko, LxK | Lävistäjä 54,10 mm (2,13") |
| Näytön tarkkuus, LxK | 240 x 320 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Pariston tyyppi | Ladattava litiumioni |
| Akunkesto | Akunkesto jopa 14 tuntia (vaativassa käytössä) Enintään 26 tuntia (akunsäästötilassa) |
| Akun säästötila | ✔ |
Kartat ja muisti | |
|---|---|
| Mahdollisuus lisätä karttoja | ✔ |
| Peruskartta | ✔ |
| Integroitu TrailForks-reittitiedot | Kyllä (sisältää parannetun ForkSight-tilan) |
| Tallennuskapasiteetti ja teho | 32 Gt:n sisäinen muisti |
| Reittipisteet/suosikit/sijainnit | 200 |
| Reitit | 100 reittiä |
| Kierroshistoria | Jopa 200 tuntia |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
| 5 Hz:n GPS | ✔ |
| Monikaista-GNSS | ✔ |
| Magnetometri | ✔ |
Päivittäiset älyominaisuudet | |
|---|---|
| Yhteydet | BLUETOOTH®, ANT+® |
| Connect IQ™ (ladattavat kellotaulut, tietokentät ja sovellukset) | ✔ |
| Connect IQ™ -kauppa laitteessa | ✔ |
| Älykkäät Ilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkääminen tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Reaaliaikainen asetusten synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Musiikin hallinta | ✔ |
| VIRB®-etäkäyttö | ✔ |
| ÄLYHARJOITUSVASTUKSEN HALLINTA | ✔ |
| Älypuhelimen yhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
| Garmin Share | ✔ |
Turvallisuus- ja jäljitysominaisuudet | |
|---|---|
| Hätätoiminto | ✔ |
| LiveTrack | ✔ |
| GroupTrack | ✔ |
| Group Ride (Cycling) | ✔ |
| GroupRide-kisat ja -palkinnot | ✔ |
| Ratsastaja ratsastaja-viesteihin | ✔ |
| Tapahtumien havaitseminen | Kyllä (sisältää maastoreitit) |
| GroupRide-tapahtumantunnistus | ✔ |
| Yhteisön ilmoitukset vaaroista | ✔ |
| Etsi Edge® | ✔ |
| Pyörähälytin | ✔ |
| Säähälytykset | ✔ |
| inReach® -yhteensopiva | ✔ |
Harjoittelu-, suunnittelu- ja analyysiominaisuudet | |
|---|---|
| Mukautettavat tietosivut | ✔ |
| Ladattavat harjoitusohjelmat | ✔ |
| Päivittäiset harjoitteluehdotukset | ✔ |
| Ensi- ja toissijaiset harjoitustavoitteet | ✔ |
| Automaattinen ajanoton Auto Pause® -pysäytys | ✔ |
| Intervalliharjoittelu | ✔ |
| Vaativat harjoitukset | ✔ |
| Auto Lap® -intervallinseurantaominaisuus | ✔ |
| Vo2 Max | ✔ |
| Harjoittelun kuormittavuus - pyöräily | ✔ |
| Palautumisohjaus | ✔ |
| Virtual Partner | ✔ |
| Virtual Racer™ | ✔ |
| Segmentit | ✔ |
| Automaattinen vieritys | ✔ |
| Physio TrueUp | ✔ |
Ulkoilu- ja virkistysominaisuudet | |
|---|---|
| ClimbPro - reitit | ✔ |
| ClimbPro - vapaa ajo | ✔ |
Pyöräilyominaisuudet | |
|---|---|
| Harjoitukset (koeta parantaa edellistä aikaasi) | ✔ |
| Aika-/etäisyysvaroitus (hälyttää, kun olet saavuttanut tavoitteesi) | ✔ |
| FTP (Functional Threshold Power) | ✔ |
| MTB-dynamiikka | ✔ |
| Gravity MTB tuki (alamäkiajo, enduro, endurosähköpyörä) | ✔ |
| Ajanottoportit | ✔ |
| Tukee Varia™-tutkaa (takatutka) | ✔ |
| Yhteensopiva Varia-tutkakameran kanssa | ✔ |
| Tukee Varia™-valoja | ✔ |
| Yhteensopiva voimamittareiden kanssa (näyttää yhteensopivien kolmansien osapuolten valmistamien ANT+™ -yhteensopivien voimamittarien tiedot) | ✔ |
| TopoActive-kartat - pyöräily | ✔ |
| Suosioon perustuva Trendline-reititys - pyöräily | ✔ |
| Suosituimmuuden Heatmap-kartta | ✔ |
| Pyöräilydynamiikka yhteensopiva | ✔ |
Yhteydet | |
|---|---|
| Edge®-kaukosäädin | ✔ |
| Varia™ kaukosäädin | ✔ |
| ANT + ™ elektroninen vaihtaminen | ✔ |
| SHIMANO DI2 SYNCHRO -VAIHTEIDEN INTEGROINTI | ✔ |
| SRAM AXS -integrointi | ✔ |
| Laajennettu näyttö (Garmin-kello voi jakaa tietonäyttöjä Edgeen®) | ✔ |
Pakkauksessa:
- Edge MTB -pyörätietokone
- Maastopyöräteline
- Kiinnitys yläputkeen hihnalla
- Lieka
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat