GARMIN
Tutkalla varustettu takavalo Garmin Varia RearVue 820
Tutkalla varustettu takavalo Garmin Varia RearVue 820
HUOMATTAVAN NÄKYVÄ. HÄMMÄSTYTTÄVÄN TEHOKAS.
Varia RearVue 820 -laite on varustettu tähän asti tehokkaimmalla ja tarkimmalla tutkallamme, joka tarjoaa laajemman näkökentän ja antaa entistä luotettavampia varoituksia. Takavalo näkyy jopa 2 km:n päähän, ja jarruvalo ilmoittaa muille, kun jarrutat tai pysähdyt.
- LAAJEMPI NÄKÖKENTTÄ MAHDOLLISTAA AJONEUVOJEN SEURANNAN JOPA 175 M:N PÄÄHÄN
- PÄIVÄVILKKU-TILASSA AKKU KESTÄÄ JOPA 24 TUNTIA
- KIRKAS TAKAVALO NÄKYY JOPA 2 KM:N PÄÄHÄN
- NÄE LÄHESTYVIEN AJONEUVOJEN KOKO
- JARRUVALO VAROITTAA MUITA, KUN JARRUTAT TAI PYSÄHDYT
- OLE TIETOINEN SAMAAN NOPEUTEEN KANSSASI LIIKKUVISTA AJONEUVOISTA
TEHOKAS JA LUOTETTAVA TUTKA
Varia RearVue 820 -laite, jossa on tehokkain ja tarkin tutkan seurantateknologiamme, havaitsee laajemman näkökentän ansiosta lähestyvät ajoneuvot jopa 175 metrin etäisyydeltä.
KIRKAS TAKAVALO JA JARRUVALO
Kirkkain takavalomme tekee sinusta näkyvän jopa 2 km:n päähän. Jarruvalo tunnistaa, kun jarrutat tai pysähdyt, ja vilkkuu ainutlaatuisella vilkkukuviolla.
PARANNETTU AJONEUVOJEN SEURANTA
Näet varoitukset pienistä, keskikokoisista ja suurista ajoneuvoista, ja saat myös vaaratasolla varustetut varoitukset, kun ajoneuvo vaihtaa kaistaa – kun käytät ajon aikana yhteensopivaa Edge®-pyörätietokonetta tai Varia-sovellusta™ älypuhelimessasi.
SAA VAROITUKSET SINULLE SOPIVALLA TAVALLA
Saat ajon aikana visuaaliset ja äänivaroitukset yhdistämällä tämän tutkan Varia-mobiilisovellukseen älypuhelimessa, yhteensopivaan Edge-pyörätietokoneeseen tai Garmin-älykelloon. Lisäksi valitut Garmin-älykellot voivat antaa lähestyvistä ajoneuvoista myös puhevaroituksia – tämä ominaisuus on tällä hetkellä saatavilla valituissa älykelloissa Garminin julkisena beetaversiona.
ERI VALOMALLIT
Käytä neljää eri valotilaa: päivävilkku, yövilkku, jatkuva valo ja ryhmäajotila, joka ei häikäise takanasi ajavia pyöräilijöitä. Varia-mobiilisovelluksessa voit myös luoda omia valomalleja.
KOMPAKTI MUOTOILU
Ohut ja kompakti muotoilu sekä uusi satulatolppaan asennettava kiinnityssarja mahdollistavat Varia RearVue 820 -laitteen sovittamisen lähes mihin tahansa maantie- tai maastopyörään, ja se on yhteensopiva Varia-satulan kiskoihin asennettavan kiinnityssarjan kanssa (myydään erikseen).
Yleiset | |
|---|---|
| Fyysiset mitat | 98,9 x 25,9 x 43,2 mm |
| Paino | 90 g |
| Valotilat | Jatkuva, ryhmäajo, yövilkku, päivävilkku |
| Mukautettujen valotilojen määritys | Kyllä (Varia-mobiilisovelluksella) |
| Vain tutkatilassa | ✔ |
| Lumenit | 25 jatkuvassa tilassa, 8 ryhmäajotilassa, 40 vilkkuvassa yötilassa, 100 vilkkuvassa päivätilassa |
| Vesitiiviysluokitus | IPX7 |
| Akun kesto | 10 tuntia jatkuvassa tilassa 15 tuntia ryhmäajossa 10 tuntia vilkkuvassa yötilassa 24 tuntia vilkkuvassa päivätilassa 30 tuntia vain tutkatilassa |
| ANT+® | Kyllä (tutka, pyörän valot) |
| BLE | Kyllä (tutka, pyörän valot) |
| Katselukulma | 220° |
| Näkyvyysalue | 2 km |
| Takavalo | ✔ |
| Jarruvalo | ✔ |
| Takatutka | ✔ |
| Ajoneuvon sivuttaissijainnin tunnistus | ✔ |
| Ajoneuvon koon luokittelu | ✔ |
| Ajoneuvon vaaraluokittelu | Nopeuteen, kokoon ja sivuttaisetäisyyteen perustuva |
| Ajoneuvon enimmäishavaintoetäisyys | 175 m |
| Tutkasäteen leveys | 60° |
Yhteydet | |
|---|---|
| Yhteensopiva Varia™-sovelluksen kanssa | ✔ |
PAKKAUS SISÄLTÄÄ:
- Varia™ RearVue 820 -tutkalla varustettu takavalo
- Asennussarja
- Latauskaapeli
- Dokumentaatio
-
Viro
Ilmainen toimitus -
Suomi
Ilmainen toimitus -
Latvia
Ilmainen toimitus -
Liettua
Ilmainen toimitus
Garmin is a US GPS technology leader founded in 1989. In cycling, the Garmin Edge series GPS computers are the world’s most popular — offering navigation, performance metrics, segment racing and training analysis. Garmin also makes heart rate monitors, power meters and smartwatches.