SHIMANO
Etupyörä Shimano DURA-ACE C60 WH-R9270-TL 12x100 mm
- Kevyt & jäykkä 60 mm
- OPTBAL 2:1 etunapa
- Sisäleveys 21 mm
- Center Lock levyjarru
Etupyörä Shimano DURA-ACE C60 WH-R9270-TL 12x100 mm
Kuten koko DURA-ACE-perhe, on uusi C60 suunniteltu alusta asti. Toisin kuin C36 ja C50, se käyttää etunapaa OPTBAL 2:1 -pinnoituksella, joka lisää sivuttaisjäykkyyttä. Lisäksi pinnojen halkaisija on jäykempi 1,8 mm (1,5 mm sijaan). Ammattilaisten testaama kokonaisuus antaa varmuutta kaarteissa ja suurissa nopeuksissa. Tuulitunnelissa testattu syvä vanne on nopea ja vakaa tempoon, triathloniin ja sprintteihin.
- HR-versio: jopa +20 % sivuttaisjäykkyyttä
- 60 mm täyshiilikuituinen tubeless-vanne
- Sisäleveys 21 mm; ulkoleveys 28 mm
- Tasapainoinen inerssi & aerodynamiikka
- Nopea kiihtyvyys, parempi vetojäykkyys
- OPTBAL-pinnoitus; 24 pinnaa (1,8 mm)
- Road E-THRU 12 mm akseli; Over locknut: 12 × 100 mm
- Jarrut: CENTER LOCK levy
- Rengastyyppi: UST Tubeless Ready / Clincher
- Suositeltu rengas: 25-622 – 32-622
| Käyttö | Maantie |
| Ryhmä | DURA-ACE R9200 |
| Malli | WH-R9270-TL |
| Koko | 28" |
| Rengastyyppi | UST Tubeless Ready / Clincher |
| Vanteen koko | 622 × 21C |
| Sisä / ulkoleveys | 21 mm / 28 mm |
| Jarrutyyppi | Levy, CENTER LOCK |
| Over locknut | 12 × 100 mm |
| Akselikiinnitys | 12 mm E-thru |
| Tiivistys | Labyrintti ja kontakti |
| Pinnat | 24 (1,8 mm) |
| Suositeltu rengas | 25-622 – 32-622 |
| Materiaalit | Vanne: hiilikuitu; Napa: alumiini; Pinnat: ruostumaton teräs; Nipat: alumiini |
| Paino (valmistaja) | 751 g |
-
alkaen 2,45 €
Viro
ilmainen alkaen 50 € -
alkaen 7,90 €
Suomi
ilmainen alkaen 75 € -
alkaen 4,50 €
Latvia
ilmainen alkaen 50 € -
alkaen 5,40 €
Liettua
ilmainen alkaen 50 €
Shimano is a Japanese component manufacturer that since 1921 has been one of the world’s largest suppliers of bicycle drivetrains, brakes and cycling-specific parts. Shimano groupsets — from Tourney for city bikes to top-tier Dura-Ace — are found on virtually every serious bike brand. The company also makes fishing tackle and rowing components.