GARMIN
Lasten älykello Garmin Bounce 2 vaaleanvioletti
- Puhelut ja viestit
- Reaaliaikainen sijainti
- GPS-liikunta ja uinti
- Akkukesto jopa 2 päivää
Lasten älykello Garmin Bounce 2 vaaleanvioletti
- Puhelut, viestit ja sijainnin seuranta vähentävät tarvetta hankkia älypuhelin heti
- KAKSUUNTAINEN VIESTINTÄ, PUHELUT JA ÄÄNIVIESTIT BOUNCE 2:N JA GARMIN JR.™ -SOVELLUKSEN VÄLILLÄ
- SEURAA LAPSEN SIJAINTIA REAALIAJASSA
- KIRKAS VÄRINÄYTTÖ
- SISÄÄNRAKENNETUT LIIKUNTASOVELLUKSET KÄYTTÄVÄT GPS:Ä JUOKSUN, PYÖRÄILYN, UINNIN YM. SEURANTAAN
ANNA LASTEN OLLA LAPSIA
Älä kiirehdi puhelimen hankintaa. Bounce 2 pitää yhteyden lapseen kaksisuuntaisten puheluiden ja viestien1 avulla ja kannustaa liikkumaan.
KAKSUUNTAISET PUHELUT, ÄÄNIVIESTIT JA TEKSTIVIESTIT
AKKU KESTÄÄ JOPA 2 PÄIVÄÄ
PIDÄ SIJAINTI NÄKYVISSÄ REAALIAJASSA
KESTÄVÄ, VESITIIVIS MUOTOILU JA KIRKAS VÄRINÄYTTÖ
KOULUTILA POISTAA HÄLYTYKSET
SIJAINTISEURANTA REAALIAJASSA
Näe lapsen sijainti Garmin Jr.™ -sovelluksessa ja saa ilmoitukset, kun hän saapuu tai poistuu määritetyltä alueelta. Voit myös asettaa poistumisilmoituksen.
KAKSUUNTAISET PUHELUT JA ÄÄNIVIESTIT
Soita Garmin Jr. -sovelluksesta lapsesi Bounce-laitteeseen sekä lähetä ja vastaanota ääniviestejä. Vastaanota myös ääniviestien tekstitykset.
TEKSTIVIESTIT
Voimassa olevalla tilauksella voit lähettää tekstiviestejä Garmin Jr. -sovelluksesta lapsen Bounce 2 -kelloon. Lapsi voi kirjoittaa ja vastata kellon täysnäppäimistöllä — myös emojeilla ja äänie moji-viesteillä — hyväksytyille yhteyshenkilöille ja perheryhmissä.
LTE-YHTEYS
Siirrä ensimmäisen puhelimen hankintaa: ranteessa oleva yhteys helpottaa yhteydenpitoa ja paikannusta. Operaattoria ei tarvitse vaihtaa — Bounce 2 -tilauksen hallinnoi Garmin. Valitse sopimus.
HÄTÄTOIMINTO
Kun lapsi tarvitsee apua ja hätätoiminto on käytössä, nimetyt perheyhteydet saavat puhelun ja viestin LiveTrack™-linkillä reaaliaikaiseen sijaintiin.
SEURAA LIIKUNTAA JA UNTA
Sisäänrakennetut lajit käyttävät GPS:ää juoksun, kävelyn ja pyöräilyn seurantaan. Uinnit voi kirjata ja muut aktiviteetit tallentaa. Askeleet ja unenseuranta auttavat varmistamaan riittävän levon.
ÄÄNIKOMENNOT
Lapset voivat äänellä soittaa vanhemmalle, käynnistää ajastimen, tarkistaa sään ym.
KELLON TEEMAT
Hauskat teemat ja kellotaulut ovat muokattavissa oman näköisiksi.
SIJAINTIKUITTaukSET
Lapsi voi ilmoittaa sijainnistaan, jolloin Garmin Jr. -sovellus saa ilmoituksen.
HALLITSE JOPA 50 YHTEYSTIETOA
Aseta Garmin Jr. -sovelluksessa vanhemmat/huoltajat, joilla on täydet oikeudet ottaa yhteyttä, paikantaa tai hallita Bouncea.
LAPSILLE SOPIVA SÄÄ
Selkeä sää, mukana “tuntuu kuin”1, auttaa pukeutumaan oikein ja varoittaa ääriolosuhteista.
ÄLÄ HÄIRITSE
Ota Garmin Jr. -sovelluksesta käyttöön koulutila tai unen aikainen hiljaisuus (myös rajoitettu hiljaisuus), jotta kello ei häiritse tunnilla tai yöllä.
SEKUNTIKELLO JA HÄLYTYKSET
Lapsi voi käyttää ranteen sekuntikelloa tai asettaa herätyksiä ja ajastimia muistin tueksi.
PELAA HAUSKOJA PELEJÄ
Bounce 2:ssa on pelejä, joita voi pelata vanhemman hyväksyminä aikoina, kuten Copycat ja matikkapelit.
AKTIIVISUUS AVAA SEIKKAILUT
Garmin Jr. -sovelluksen opettavaiset seikkailut esittelevät kuuluisia paikkoja ja salaisuuksia.
VISAT JA PELIT
Mitä enemmän aktiivisuusminuutteja, sitä enemmän visoja, harjoituksia ja pelejä avautuu Garmin Jr. -sovelluksessa.
KERÄILTÄVÄT KIVET
Päivittäisten tavoitteiden täyttämisestä palkitaan jalokivillä, jotka avaavat uusia kuvia seikkailualbumiin.
KUNTOILUKORTIT
Bounce 2 opettaa perusliikkeitä Garmin Jr. -harjoituskorteilla (esim. alaspäin katsova koira, lankkujalat).
LAPSITILA
Ota Lapsitila käyttöön Garmin Jr. -sovelluksessa ja anna rajattu pääsy tehtävien seurantaan ja seikkailun uusimpaan tehtävään.
AKTIIVISUUDEN SEURANTA
Vanhemmat näkevät Garmin Jr. -sovelluksessa aktiivisuuden, tehtävät, uni- ja läksytiedot ym.
TEHTÄVÄT JA PALKINNOT
Määritä kotityöt ja valitse virtuaalirahapalkinnot. Lapsi kuittaa tehdyt työt Bouncella; ansaitut kolikot voi lunastaa palkintoihin.
YSTÄVÄLLISET MUISTUTUKSET
Ajastetut muistutukset näyttävät kellossa kuvakkeen, joka kertoo mitä tehdä.
OLLAAN AKTIIVISIA YHDESSÄ
Yhdistä lapsen kavereihin ja perheisiin Garmin Jr. -sovelluksessa, juttele ja kisatkaa viikoittaisissa askelhaasteissa.
Pidettävää | |
|---|---|
| Akun kesto (älykello-tila) | Jopa 2 päivää |
| LTE-yhteys | Kyllä (tilaus vaaditaan, peitto) |
| Näyttö | AMOLED |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviys | 5 ATM |
Yleistä | |
|---|---|
| Rannekkeen materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Kemiallisesti karkaistu lasi |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvistettu polymeeri |
| Kuoren materiaali | Kuituvahvistettu polymeeri |
| Mitat | 43 × 43 × 12,4 mm Ranne: 115–180 mm |
| Paino | 26,5 g (40,4 g rannekkeen kanssa) |
| Sisäinen kaiutin/mikrofoni | ✔ |
| Näytön koko | 30,4 mm (1,2″) lävistäjä |
| Näytön tarkkuus | 390 × 390 pikseliä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri tekstikoko | ✔ |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Akun kesto | Jopa 2 päivää |
| Lataus | Garminin oma pistokelaturi |
| Muisti/historia | 4 Gt |
Yhteydet (tilauksella) | |
|---|---|
| LTE-äänipuhelut, kaksisuuntaiset | Kyllä (peitto) |
| LTE LiveTrack | Kyllä (peitto) |
| LTE ääniviestit | Kyllä (myös tekstitys; peitto) |
| LTE tekstiviestit | Kyllä (peitto) |
| Sijainti-ilmoitukset | Kyllä (LTE; peitto) |
PAKKAUKSEN SISÄLTÖ:
- Bounce™ 2
- Lataus-/datakaapeli
- Dokumentaatio