GARMIN
Garmin Vivomove Trend, Grafiitinharmaa ruostumattomasta teräksestä valmistettu kehys sekä musta runko
Garmin Vivomove Trend, Grafiitinharmaa ruostumattomasta teräksestä valmistettu kehys sekä musta runko
Varmista täydellinen tyyli kellon ympäri
vívomove® Trend -hybridiälykellossa on klassisen analoginen tyyli ja keskeiset älyominaisuudet, kuten älypuhelinilmoitukset ja Garmin Pay™ -lähimaksu.
- Koe täydellisen ajaton analoginen tyyli.
- Saat jopa 5 päivän akunkeston. Tämä näyttää todella hyvältä.
- Tuo piilotettu kosketusnäyttö näkyviin napauttamalla tai pyyhkäisemällä. Se on pieni salaisuutesi.
- Pariliitettynä älypuhelimeen saat kelloon tekstiviestit, puhelut ja kalenterimuistutukset.
- Tunne kehosi entistä paremmin. Tarkkaile esimerkiksi stressiä, unta ja energiatasoa.
- Voit maksaa osallistuvissa myymälöissä napauttamalla kellolla kassaa. Se sujuu helposti ja koskettamatta.
AKUNKESTO
Voit pysyä liikkeellä entistä kauemmin, kun akunkesto on jopa 5 päivää älykellotilassa ja jopa 1 lisäpäivän verran analogisessa kellotilassa. Viidentoista minuutin latauksella akunkesto älykellotilassa pitenee 1 päivän verran. Nauti kätevästä langattomasta latauksesta useimmilla Qi-sertifioiduilla latausalustoilla (ei sisälly).
TYYLIKÄS KELLO RANTEESEESI
vívomove® Trend -kellosta on saatavilla useita värivaihtoehtoja, ja siinä on kehys ruostumatonta terästä, lasikupu ja mukava silikonihihna, joten se sopii täydellisesti töihin, viikonlopun viettoon – kaikkialle. Lisäksi se tukee vakiokokoisia 20 mm:n pikakiinnityshihnoja.
PERINTEISEN KELLON MUOTOILU
Piilotettu näyttö on näkyvissä vain tarvittaessa. Kun hipaiset kosketusnäyttöä, osoittimet siirtyvät sivuun.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 5 päivää |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (satunnainen tarkistus ja valinnaisesti unen aikana) |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Nestekide |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uinti, 5 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Kemiallisesti vahvistettu lasi |
| Kehyksen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Pikakiinnitteiset hihnat | Kyllä (20 mm, alan standardi) |
| Kotelon koko, L x P x K | 40.4 x 40.4 x 11.9 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 125–190 mm |
| Paino | Pelkkä runko: 28,3 g Silikonihihnan kanssa: 43,3 g |
| Näytön koko, LxK | 25.6 mm x 18.8 mm (1.01″ x 0.74″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 254 x 346 kuvapistettä |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 5 päivää Kellotila: jopa 1 lisäpäivä |
| Lataustapa | Garmin pidikelaturi ja yhteensopiva useimpien Qi-sertifioitujen langattomien latausalustojen kanssa |
| Muisti/historia | 10 ajoitettua suoritusta, 14 päivän aktiivisuuden seurantatiedot |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Nesteytys | ✔ |
| Naisen terveys | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Päivittäiset älyominaisuudet | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth® Smart ja ANT+® |
| Älykkäät Ilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkääminen tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Yhdistetty GPS | ✔ |
| Kalenteri | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Reaaliaikainen asetusten synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Musiikin hallinta | ✔ |
| Puhelimen etsiminen | ✔ |
| Etsi kello -toiminto | ✔ |
| Yhteensopiva Garmin Connect™ Mobilen kanssa | ✔ |
| Älypuhelimen yhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti |
Pakkauksessa:
- vívomove® Trend
- USB-C-latauskaapeli
- Oppaat
-
Viro
Ilmainen toimitus -
Suomi
Ilmainen toimitus -
Latvia
Ilmainen toimitus -
Liettua
Ilmainen toimitus
Garmin is a US GPS technology leader founded in 1989. In cycling, the Garmin Edge series GPS computers are the world’s most popular — offering navigation, performance metrics, segment racing and training analysis. Garmin also makes heart rate monitors, power meters and smartwatches.