GARMIN
Garmin vivoactive 6, Metallinen jaspiksenvihreä
Garmin vivoactive 6, Metallinen vaaleanpunainen aamunkajo ja samanvärinen hihna
KUUNTELE KEHOASI
vívoactive 6 -älykellossa on kirkas, värikäs näyttö, ja sen akunkesto on jopa 11 päivää. Siinä on tarvittavat kuntoilu- ja hyvinvointiominaisuudet nimenomaisesti parantamaan ymmärrystäsi kehostasi.
- KIRKAS AMOLED-NÄYTTÖ
- ÄLYKELLOTILASSA AKUNKESTO ON JOPA 11 PÄIVÄÄ
- BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA, UNIPISTEET, STRESSIN SEURANTA JA PALJON MUUTA
- EDISTYKSELLISET KUNTOILUOMINAISUUDET
- TUKEE IPHONE®- JA ANDROID™-ÄLYPUHELINTEN GARMIN CONNECT™ -SOVELLUSTA
- ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET, GARMIN PAY™ -LÄHIMAKSU JA MUSIIKIN TALLENNUS
BODY BATTERY -ENERGIANSEURANTA
Näet energiatasosi pitkin päivää, jotta tiedät, milloin olet valmis toimintaan ja milloin tarvitset virkistävää unta. Saat myös tarkempia tietoja siitä, miten unesi, torkkusi, päivittäinen toiminta ja kova stressi vaikuttavat energiatasoosi.
UNIVALMENTAJA
Saat unipisteet ja henkilökohtaista valmennusta unentarpeestasi ja vinkkejä unen parantamiseen. Voit seurata jopa unen vaiheita ja torkkuja ja näet tarkan erittelyn unijaksoltasi muun muassa sykevaihtelun tilasta, mikä helpottaa terveydentilasi hahmottamista.
SISÄISET URHEILUSOVELLUKSET
Seuraa liikuntatapojasi yli 80 esiladatulla GPS- ja sisälajisovelluksella, joiden lajeja ovat muun muassa kävely, juoksu, pyöräily, allasuinti sekä pyörätuolin käyttäjien suoritukset.
HARJOITUSVAIHTOEHDOT
Lähteminen liikkeelle on nyt entistä helpompaa päivittäisten harjoitusehdotusten sekä yksityiskohtaisten harjoitusten (lajeina mm. voimaharjoittelu, HIIT, jooga, pilates ja liikkuvuus) ansiosta. Voit etsiä harjoituksia Garmin Connect™ -sovelluksella ja ladata niitä älykelloon.
TERVEYS JA HYVINVOINTI
Voit seurata terveydentilaasi jatkuvasti rannesykemittauksen, sykevaihtelun tilan, pulssioksimetrin ja naisen terveyden seurannan avulla sisältäen esimerkiksi kuukautisten ja raskauden seurannan sekä paljon muuta, että tuntisit kehosi paremmin.
ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET JA TEKSTIVIESTIT
Saat sähköposti- ja tekstiviestit sekä hälytykset suoraan kelloon, kun se on pariliitetty iPhone- tai Android-älypuhelimeen. Käyttäessäsi Android-puhelinta voit vastata tekstiviesteihin kellon näppäimistöllä ja katsella saamiasi kuvia suoraan kellon näytössä.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 11 päivää (5 päivää näyttö aina käytössä) |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (pistokoe ja valinnainen koko päivän sopeutuminen ja unessa) |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| Musiikin tallennus | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | AMOLED (valinnainen jatkuva käyttötila) |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uinti, 5 ATM |
| Pyörätuolitila | ✔ |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 -lasi |
| Kehyksen materiaali | Anodisoitu alumiini |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Pikakiinnitteiset hihnat | Kyllä (20 mm, alan standardi) |
| Kotelon koko, L x P x K | 42,2 x 42,2 x10,9 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 125-190 mm |
| Paino | 23 g (36 g mukana toimitetun hihnan kanssa) |
| Näytön koko, LxK | Halkaisija 30,4 mm (1,2″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 390 x 390 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri fontti -asetus | ✔ |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 11 päivää (5 päivää näyttö aina käytössä) Älykellon akunsäästötila: enintään 21 päivää Vain GPS -GNSS-tila: enintään 21 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila: enintään 17 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja musiikki: enintään 8 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 8 GB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Meditointi | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | ✔ |
| Naisen terveys | ✔ |
| Health Snapshot | ✔ |
| Terveydentila | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| QZSS | ✔ |
| BeiDou | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | Kyllä (edellyttää tempe™-anturia) |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio, Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Sisäsoutu, Naruhyppy |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga, Sisäkävely, liikkuvuus |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu, Polkujuoksu, Estekisa |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, Ratsastus, Golf, vuorikiipeily, Frisbeegolf, jousiammunta |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Tiepyöräily, Soratieajo, Matkapyöräily, Sähköpyöräily, Käsipyöräily, Sisäkäsipyöräily, Sisäpyöräily, Cyclocross |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Kajakkimelonta, Soutu, Snorkkelisukellus |
| Moottoriurheilu | Moottoripyöräily, Overlanding, Motorcrossing, mönkijäajelu, Moottorikelkkailu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Perinteinen hiihto, Luisteluhiihto, Luistelu, Lumikenkäily |
| Lajiprofiilit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Haavipallo, Rugby, Ultimate frisbee, Kriketti, Softball, Pesäpallo |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Rullaluistelu |
Pakkauksessa:
- vívoactive® 6
- USB-C-lataus-/datakaapeli
- Oppaat