GARMIN
Garmin vivoactive 5, Metallinhohtoinen orkideanvärinen alumiinikehys, orkideanvärinen kotelo
Garmin vivoactive 5, Metallinhohtoinen orkideanvärinen alumiinikehys, orkideanvärinen kotelo
TUNNET ITSESI AIDOSTI
vívoactive® 5 sisältää edistyksellisiä terveys- ja kuntoiluominaisuuksia, joten se ei ole pelkästään älykello, vaan henkilökohtainen valmentajasi, joka tukee kaikkia tavoitteitasi.
- KIRKAS 1,2″:N AMOLED-KOSKETUSNÄYTTÖ
- ÄLYKELLOTILASSA AKUNKESTO ON JOPA 11 PÄIVÄÄ
- YKSITYISKOHTAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTITIEDOT
- EDISTYKSELLISET KUNTOILUOMINAISUUDET
- TUKEE IPHONE®- JA ANDROID™-ÄLYPUHELINTEN GARMIN CONNECT™ -SOVELLUSTA
- YHTEYSOMINAISUUDET, KUTEN MUSIIKKI JA GARMIN PAY™ -LÄHIMAKSU
BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA
Mittaa energiatasoa pitkin päivää, jotta tiedät, milloin olet valmis toimintaan ja milloin tarvitset virkistävää unta. Saat tietoja myös unen, torkkujen, päivittäisen toiminnan ja kovan stressin vaikutuksesta energiatasoosi.
UNIVALMENTAJA
Saat unipisteet ja henkilökohtaista valmennusta unentarpeestasi sekä vinkkejä unen parantamiseen. Voit seurata jopa unen vaiheita ja torkut sekä keskeisiä mittaustietojasi nukkuma-ajaltasi, kuten sykevälivaihtelun tilan, jotta tiedostat terveydentilasi paremmin.
SISÄISET URHEILUSOVELLUKSET
Seuraa kaikkia liikuntatapojasi yli 30 esiladatulla GPS- ja sisälajisovelluksella, joiden lajeja ovat muun muassa kävely, juoksu, pyöräily, allasuinti sekä pyörätuolin käyttäjien suoritukset.
HARJOITUKSEN ETU JA PALAUTUMISAIKA
Tiedostat paremmin, miten kukin harjoitus vaikuttaa kehoosi ja miten paljon palautumisaikaa tarvitset, jotta pystyt kaikkiin kuntoiluhaasteisiin.
AAMURAPORTTI
Saat heti herättyäsi yleiskatsauksen esimerkiksi unestasi, palautumisestasi, päivän kalenteritapahtumista ja sykevälivaihtelun tilasta. Voit myös mukauttaa raportissa näkyviä tietoja.
ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET JA TEKSTIVIESTIT
Saat sähköposti- ja tekstiviestit sekä hälytykset suoraan kelloon, kun se on pariliitetty iPhone- tai Android-älypuhelimeen. Käyttäessäsi Android-puhelinta voit vastata tekstiviesteihin kellon näppäimistöllä ja katsella saamiasi kuvia suoraan kellon näytössä.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 11 päivää (5 päivää näyttö aina käytössä) |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (pistokoe ja valinnainen koko päivän sopeutuminen ja unessa) |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| Musiikin tallennus | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | AMOLED-näytössä valinnainen jatkuva käyttötila |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uinti, 5 ATM |
| Pyörätuolitila | ✔ |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 -lasi |
| Kehyksen materiaali | Anodisoitu alumiini |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Pikakiinnitteiset hihnat | Kyllä (20 mm, alan standardi) |
| Kotelon koko, L x P x K | 42,2 x 42,2 x 11,1 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 125-190 mm |
| Paino | 26 g (36 g mukana toimitetun hihnan kanssa) |
| Näytön koko, LxK | Halkaisija 30,4 mm (1,2″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 390 x 390 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri fontti -asetus | ✔ |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 11 päivää (5 päivää näyttö aina käytössä) Älykellon akunsäästötila: enintään 21 päivää Vain GPS -GNSS-tila: enintään 21 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila: enintään 17 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja musiikki: enintään 8 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 4 Gt |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Meditointi | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | ✔ |
| Naisen terveys | ✔ |
| Health Snapshot | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | Kyllä (edellyttää tempe™-anturia) |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Sisäsoutu, Naruhyppy |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga, Sisäkävely |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Frisbeegolf |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Sisäpyöräily, Käsipyöräily, Sisäkäsipyöräily |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Lumikenkäily, Perinteinen hiihto |
| Lajiprofiilit | Basketball, Volleyball, Field Hockey, Ice Hockey, Football/Soccer, American Football, Lacrosse, Rugby, Ultimate Disc, Cricket, Softball, Baseball |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
Pakkauksessa:
- vívoactive 5
- USB-C-latauskaapeli/datakaapeli
- Oppaat