GARMIN
Garmin Venu 4 – 45 mm hopea sitruuninkeltaisella silikonirannekkeella
- Kirkas 1,4″ AMOLED
- Akku jopa 12 päivää
- ECG-sovellus & PulseOx
- Sisäinen LED-taskulamppu
Garmin Venu 4 – 45 mm hopea sitruuninkeltaisella silikonirannekkeella
LÖYDÄ TERVEEMPI SINÄ
Venu 4 -GPS-älykello tarjoaa kehittyneet terveys- ja kuntoiluominaisuudet, jotka auttavat sinua ymmärtämään kehoasi paremmin ja tekemään terveellisempiä valintoja.
KIRKAS JA VÄRILLINEN 1,4″ AMOLED-NÄYTTÖ
AKKU KESTÄÄ JOPA 12 PÄIVÄÄ ÄLYKELLOTILASSA
KEHITTYNEET TERVEYS- JA KUNTOILUTOIMINNOT
KEVYT 45 MM KOTELO METALLISILLA YKSITYISKOHDILLA
TOIMII GARMIN CONNECT™ -SOVELLUKSEN KANSSA iPHONE®- JA ANDROID™-PUHELIMILLA
KIRKAS LED-TASKULAMPPU
24/7 TERVEYSSEURANTA
Saavuta terveempi elämäntapa monipuolisilla mittauksilla, kuten Body Battery™ -energianseuranta, stressi, Pulse Ox1 ja naisten terveyden seuranta (mukaan lukien aiempien ovulaatioiden arviot2) jne.
PARANNETTU UNENSEURANTA
Saat unipisteet ja henkilökohtaiset ohjeet siitä, kuinka paljon unta tarvitset ja miten parannat sitä. Seuraa univaiheita ja torkkuja sekä katso keskeiset mittarit, kuten HRV-tila ja ihon lämpötila3. Unen yhtenevyystoiminto näyttää, kuinka hyvin uni noudattaa vuorokausirytmiäsi.
TERVEYSTILA
Huomaa, kun mittarisi – esimerkiksi syke, HRV, ihon lämpötila ja Pulse Ox unen aikana – poikkeavat tavanomaisista arvoistasi, mikä voi kertoa elimistön lisästressistä. Muutokset voivat liittyä kuormitukseen, ympäristöön, stressiin, alkoholiin, mahdolliseen sairauteen jne. (beetavaiheessa).
HARJOITUSVALIKOIMA
Seuraa liikkumista yli 80 esiladatulla GPS- ja sisälaji-sovelluksella – mm. kävely, juoksu jne. Saavuta tavoitteet Garmin Coach -harjoitusohjelmilla juoksuun, pyöräilyyn, voimaharjoitteluun ja kuntoiluun – osa mukautuu terveys- ja kuntoilumittareidesi mukaan. Voit myös noudattaa päivittäisiä harjoitusehdotuksia.
LIFESTYLE-LOKIT
Tallenna mukautettuja tai valmiita tapoja – kuten kahvin ja alkoholin käyttö – ja tarkastele Garmin Connectissa, miten valinnat vaikuttavat uneen, stressiin ja HRV-arvoihin.
ARKIHYÖDYT
Kirkas LED-taskulamppu helpottaa arkea. Pariliitettynä puhelimeen voit soittaa ja vastaanottaa puheluja ranteesta. Voit myös käyttää äänikomentoja kellon toimintojen ohjaamiseen tai puhelimen ääniavustajaa viestivastauksiin ja muuhun.
BODY BATTERY -ENERGIA
Näe energiatasosi päivän mittaan – oletko valmis vai tarvitsetko lepoa.
HRV-TILA
Opi lisää hyvinvoinnistasi unen aikaisen sykevälivaihtelun avulla.
GARMIN ECG -SOVELLUS
ECG5 tallentaa sydämen sähköisiä signaaleja ja analysoi ne eteisvärinän (AFib) havaitsemiseksi.
ÄLYHERÄTYS
Herää virkeämpänä – Älyherätys herättää lempeästi optimaalisena ajankohtana.
AAMURAPORTTI
Näe heti herättyäsi kooste unesta, palautumisesta, päivän kalenterista, sykkeen tilasta jne.
ILTARAPORTTI
Valmistaudu huomiseen ennen nukkumaanmenoa – muistutukset unentarpeesta, huomisen treenistä, säästä ja tapahtumista.
RANNESYKEMITTARI
Kello mittaa sykettä jatkuvasti ja voi antaa hälytyksiä poikkeavan korkeasta tai matalasta sykkeestä3 asettamiesi rajojen mukaan.
KUUKAUTISKIERRON SEURANTA
Seuraa kuukautiskiertoa tai raskautta ja opi liikkumisesta ja ravinnosta. Unen aikainen ihon lämpötila parantaa kuukautisennusteita ja ovulaatioarvioita.
TERVEYSSNÄPSI
Tallenna 2 minuutin jakso keskeisten mittareiden tallentamiseksi ja jaa raportti lääkärille.
HENGITYKSEN VAIHTELU
Pulse Ox -mittaus auttaa ymmärtämään hengityksen muutoksia unen aikana.
MEDITAATIO
Vähennä stressiä ja ahdistusta ääniopastetuilla meditaatioharjoituksilla.
AIKAVYÖHYKEAVUSTAJA
Vähentää jet lag -oireita antamalla ohjeita valolle altistumisesta, uniaikataulusta ja harjoittelusta.
HARJOITUSVAIKUTUS JA PALAUTUMISAIKA
Ymmärrä, miten kukin harjoitus vaikuttaa ja paljonko palautumista tarvitset.
HARJOITUSVALMIUS
Herää valmiuspisteisiin perustuvaan arvioon unesta, palautumisesta jne. – päätä, kannattaako treenata kovaa vai kevyesti.
HARJOITUSTILA
Saat näkymän harjoittelun tehokkuuteen – ylläpito, tuottava vai kuormittunut.
KUNTOIKÄ
Näe arvio kuntotasostasi suhteessa todelliseen ikääsi.
Pyörätuolitila
Seuraa päivittäisiä työntöjä3 ja käytä painonsiirtohälytyksiä, laji-sovelluksia, harjoituksia jne. pyörätuolin käyttäjille.
VOIMAHARJOITTELU
Kehitä suorituskykyä sisäänrakennetulla lajiprofiililla, ohjatuilla ohjelmilla ja harjoituksilla. Seuraa myös toistoja, sarjoja ja lepoaikoja.
HARJOITUSTEN LUONTI
Luo vaiheittaisia harjoituksia yli 1600 liikkeestä Garmin Connectissa ja lähetä ne kelloon.
ANIMOIDUT HARJOITUKSET
Paranna kuntoa ladattavilla animoiduilla HIIT-, cardio-, voima-, jooga-, liikkuvuus- ja Pilates-harjoituksilla Garmin Connectista.
YHDISTETTY HARJOITUS
Seuraa useita aktiviteetteja yhdessä treenissä – lopeta yksi ja siirry seuraavaan.
GOLF
Etäisyydet viheriölle (alku, keskikohta, loppu), layup-lyönnit, esteet ja paljon muuta 43 000+ kentällä.
MONIKAISTA-GPS
Nauti tarkasta paikannuksesta ja akun optimoinnista SatIQ™-teknologialla.
JUOKSUN DYNAMIIKKA RANTEESTA
Näe tärkeät juoksun mittarit – kadenssi, askelpituus, maakosketusaika jne.
JUOKSUTEHO RANTEESTA
Näe tuottamasi teho juoksussa, jaksota energiaa ja kehitä harjoittelua.
REITIT OHJEISTUKSELLA
Luo reittejä Garmin Connectissa tai synkkaa suosikit kolmannen osapuolen alustoilta ja seuraa käännös-ohjeita.
RADATA JUOKSEMINEN
Kello mittaa tarkat ratakierrokset metreinä radoilla ympäri maailmaa.
PACEPRO™-TAHTISTRATEGIAT
Suunnittele kisapäivän vauhti GPS-pohjaisilla ohjeilla valitulle reitille tai matkalle.
TRIATHLON & MONILAJI
Tallenna vaihdot automaattisesti triathlon-, duathlon-, yhdistelmäharjoituksissa tai SwimRunissa – tai luo oma profiili.
REPPUKÄVELY
Erityinen reppukävelyprofiili – syötä repun paino.
GARMIN CONNECT -SOVELLUS
Näe terveys- ja kuntoilutietosi, verkostoidu ja paljon muuta.
CONNECT IQ™ -KAUPPA
Lisää kellotauluja, tietokenttiä ja sovelluksia paritetulle kellolle.
ÄLYILMOITUKSET
Parita iPhone- tai Android-puhelimeen ja saat sähköpostit, viestit ja ilmoitukset kelloon.
VIESTIVASTAUKSET RANTEESTA
Käytä näppäimistöä nopeisiin vastauksiin kellosta (vain Android tai Garmin Messenger™) – puhelin voi jäädä taskuun.
KUVAT KELLOSSA
Androidilla näet vastaanotetut kuvat suoraan kellon näytöltä.
MUSIIKKI
Lataa kappaleita ja soittolistoja Spotifysta tai Deezeristä puhelimettomaan kuunteluun (tilaus vaaditaan).
GARMIN PAY™ -LÄHIMAKSU
Sujahda kassojen ja joukkoliikenteen läpi yhteistyökumppaneiden avulla.
TURVALLISUUS JA SEURANTA
Tapahtuman havaitessa kello voi lähettää viestin reaaliaikaisella sijainnillasi8. Voit myös laukaista sen itse, jos tunnet olosi turvattomaksi.
GARMIN SHARE
Jaa tallennetut sijainnit, reitit ja harjoitukset helposti ystävien Garmin-laitteisiin.
GOOGLE MAPS™ -SOVELLUS
Tiedä minne mennä kävellen, juosten tai pyörällä. Aseta kohde Android-puhelimen Google Mapsissa ja seuraa ohjeita ranteesta.
KELLONÄYTÖN MUKAUTUS
Valitse mukautettavista kellotauluista – säädä tietoja ja värejä. Voit jopa kuunnella tietokenttien sisällön ääneen.
KIRJAINKOOT
Säädä tekstin kokoa paremman luettavuuden vuoksi.
VÄRISÄVYN MUUTOS
Vaihda kellotaulu punaiseksi, vihreäksi tai oranssiksi – tai käytä sinivalosuodatinta – yö-näön säilyttämiseksi ja unen häiriöiden vähentämiseksi.
VÄRISUODATTIMET
Käytä värinäyttötiloja – harmaasävy, punainen/vihreä, vihreä/punainen tai sininen/keltainen – värisokeuden eri muotojen avuksi.
AJASTIN JA SEKUNTIKELLO
Käytännölliset arjen työkalut, joita oikeasti tarvitset.
KESKITTYMISTILAT
Vaimenna ilmoitukset automaattisesti unen tai aktiviteettien aikana – räätälöi tilat tarpeisiisi.
KALENTERI
Näe tulevat tapaamiset paritetun puhelimen kalenterista.
Pidät näistä | |
|---|---|
| Unipisteet ja tilastot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Jopa 12 päivää |
| Pulse Ox veren happisaturaatiolle | Kyllä (pikamittaus + valinnainen koko päivän akklimatisoituminen ja unen aikana) |
| Garmin ECG -sovellus | ✔ |
| LED-taskulamppu | ✔ |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MONIKAISTA-GPS | ✔ |
| Musiikkimuisti | ✔ |
| Puhelut ja viestit äänellä | Kyllä (paritettuna yhteensopivaan älypuhelimeen) |
| Harjoitusvalmius | ✔ |
| Harjoitustila | Edistynyt |
| Näyttötyyppi | AMOLED (valinnainen always-on) |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviys | Uinti, 5 ATM |
| Pyörätuolitila | ✔ |
Yleistä | |
|---|---|
| Rannekkeen materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 |
| Kehyksen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs ja kuituvahvistettu polymeeri |
| Pikalukittavat rannekkeet | Kyllä (22 mm, teollisuusstandardi) |
| Mitat | 45 × 45 × 12 mm Sopii 135–200 mm ranteisiin |
| Paino | 38 g (56 g mukana tulevalla rannekkeella) |
| Sisäinen kaiutin/mikrofoni | ✔ |
| Näytön koko | 35,3 mm (1,4″) halkaisija |
| Näytön tarkkuus | 454 × 454 pikseliä |
| Värit näyttö | ✔ |
| Suuri fonttikoko -vaihtoehto | ✔ |
| Akku tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: jopa 12 päivää (4 päivää always-on-näytöllä) Virransäästö-älykellotila: jopa 25 päivää Vain GPS GNSS -tila: jopa 20 h Kaikki järjestelmät GNSS -tila: jopa 19 h Kaikki järjestelmät GNSS + musiikki: jopa 9 h Kaikki järjestelmät GNSS + monikaista: jopa 17 h Kaikki järjestelmät GNSS + monikaista + musiikki: jopa 9 h |
| Lataustapa | Garminin oma pistokelaturi |
| Muisti/historia | 8 Gt |
PAKKAUKSEN SISÄLTÖ:
- Venu 4 – 45 mm
- Lataus-/datakaapeli
- Dokumentaatio