GARMIN
Garmin Venu 3, Grafiitinharmaa ruostumattomasta teräksestä valmistettu kehys sekä musta runko
Garmin Venu 3, Grafiitinharmaa ruostumattomasta teräksestä valmistettu kehys sekä musta runko
TUNNET ITSESI AIDOSTI
Venu 3 sisältää edistyksellisiä terveys- ja kuntoiluominaisuuksia, ja sillä voi soittaa ja lähettää tekstiviestejä, joten se ei ole pelkästään älykello, vaan henkilökohtainen valmentajasi, joka tukee kaikkia tavoitteitasi.
- KIRKAS 1,4″:N AMOLED-KOSKETUSNÄYTTÖ
- ÄLYKELLOTILASSA AKUNKESTO ON JOPA 14 PÄIVÄÄ
- YKSITYISKOHTAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTITIEDOT
- EDISTYKSELLISET KUNTOILUOMINAISUUDET
- TUKEE IPHONE®- JA ANDROID™-ÄLYPUHELINTEN GARMIN CONNECT™ -SOVELLUSTA
- KEVYT 45 MM:N KOTELO JA RUOSTUMATON TERÄSKEHYS
BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA
Näet energiatasosi pitkin päivää, jotta tiedät, milloin olet valmis toimintaan ja milloin tarvitset virkistävää unta. Saat tietoja myös unen, torkkujen, päivittäisen toiminnan ja kovan stressin vaikutuksesta energiatasoosi.
UNIVALMENTAJA
Saat unipisteet ja henkilökohtaista valmennusta unentarpeestasi sekä vinkkejä unen parantamiseen. Voit seurata jopa unen vaiheita ja torkut sekä keskeisiä mittaustietojasi nukkuma-ajaltasi, kuten sykevälivaihtelun tilan, jotta tiedostat terveydentilasi paremmin.
SISÄISET URHEILUSOVELLUKSET
Seuraa kaikkia liikuntatapojasi yli 30 esiladatulla GPS- ja sisälajisovelluksella, joiden lajeja ovat muun muassa kävely, juoksu, pyöräily, allasuinti sekä pyörätuolin käyttäjien suoritukset.
SISÄÄNRAKENNETTU KAIUTIN JA MIKROFONI
Pariliitettynä yhteensopivaan älypuhelimeen voit soittaa ja vastata puheluihin suoraan kellon kautta. Voit myös esimerkiksi vastata tekstiviesteihin älypuhelimen ääniavustajan avulla.
HARJOITUKSEN ETU JA PALAUTUMISAIKA
Tiedostat paremmin, miten kukin harjoitus vaikuttaa kehoosi ja miten paljon palautumisaikaa tarvitset, jotta pystyt kaikkiin kuntoiluhaasteisiin.
GARMIN EKG-SOVELLUS
EKG-sovellus tallentaa anturien avulla sähköisiä signaaleja, jotka ohjaavat sykettä. Analysoimalla tallennetta se havaitsee merkit epäsäännöllisestä sydämen rytmistä nimeltä eteisvärinä (AFib).
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 14 päivää |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (pistokoe ja valinnainen koko päivän sopeutuminen ja unessa) |
| Garmin EKG-sovellus | ✔ |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| Musiikin tallennus | ✔ |
| Soita puhelu tai lähetä viesti puheohjatusti | Kyllä (pariliitettynä yhteensopivaan älypuhelimeen) |
| Kellon näytön tyyppi | AMOLED-näytössä valinnainen jatkuva käyttötila |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uinti, 5 ATM |
| Pyörätuolitila | ✔ |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 -lasi |
| Kehyksen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Pikakiinnitteiset hihnat | Kyllä (22 mm, Alan standardi) |
| Kotelon koko, L x P x K | 45 x 45 x 12 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 135-200 mm |
| Paino | Silikoni: mukana toimitetun hihnan kanssa 46 g Nahka: mukana toimitetun hihnan kanssa 42 g |
| Sisäinen kaiutin/mikrofoni | ✔ |
| Näytön koko, LxK | halkaisija 35,4 mm (1,4″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 454 x 454 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri fontti -asetus | ✔ |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 14 päivää Älykellon akunsäästötila: enintään 26 päivää Vain GPS -GNSS-tila: enintään 26 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila: enintään 20 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja musiikin toisto: enintään 11 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 8 GB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Meditointi | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | ✔ |
| Naisen terveys | ✔ |
| Health Snapshot | ✔ |
| Ihon lämpötila | ✔ |
| JETLAG-OPASTUS | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | Kyllä (edellyttää tempe™-anturia) |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Sisäsoutu, Naruhyppy |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga, Sisäkävely |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, Sisäkiipeily, Kalliokiipeily, Frisbeegolf |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Sisäpyöräily, Käsipyöräily, Sisäkäsipyöräily, Sähköpyöräily |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Lumikenkäily, Perinteinen hiihto |
| Lajiprofiilit | Basketball, Volleyball, Field Hockey, Ice Hockey, Football/Soccer, American Football, Lacrosse, Rugby, Ultimate Disc, Cricket, Softball, Baseball |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
Pakkauksessa:
- Venu® 3
- Lataus-/datakaapeli USB-C
- Oppaat