GARMIN
Garmin Instinct 3 – 50 mm, Solar, Tactical Edition, musta mustalla rannekkeella
Garmin Instinct 3 – 50 mm, Solar, Tactical Edition, musta mustalla rannekkeella
KESTÄVÄ TAKTINEN ÄLYKELLO
Kestävä Instinct 3 – Tactical Edition -GPS-älykello on luotu vaativimpiinkin tehtäviin. Siinä on aurinkolatauslinssi, metallivahvisteinen kehys ja erilliset taktiset ominaisuudet.
- AURINKOLATAUKSELLA RAJATON AKUNKESTO ÄLYKELLOTILASSA
- SISÄLTÄÄ TAKTISIA OMINAISUUKSIA
- YKSITYISKOHTAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTIOMINAISUUDET
- ANNA MENNÄ VAAN SOTILASSTANDARDIN MUKAISEN LÄMMÖN-, ISKUN- JA VEDENKESTÄVYYDEN ANSIOSTA
- KIRKAS SISÄÄNRAKENNETTU TASKULAMPPU
- KOLMIAKSELINEN KOMPASSI JA MONIKAISTAINEN GPS
AURINKOLATAUS
Tehtävän suorittaminen ei ole kiinni akunkestosta, koska älykellotilassa aurinkolatauksella se on käytännössä rajaton.
VALMIINA TEHTÄVÄÄN
Taktisia ominaisuuksia ovat jumpmaster-suoritus, reittipisteen projisointi, kahden sijainnin GPS-muoto, esiladattu taktinen suoritus, salatila, suojattu poisto ja rucking-suoritus.
JOHDA OPERAATIOTA
Voit navigoida varmasti, kun käytössäsi ovat kolmiakselinen kompassi, barometrinen korkeusmittari ja SatIQ™-tekniikalla toimiva monikaista-GPS, joka takaa erinomaisen paikannuksen ja optimoi akunkeston.
TEHTY KESTÄMÄÄN
Instinct 3 – Tactical Edition -älykellossa on erittäin luja 50 mm:n kuituvahvisteinen polymeerikotelo ja metallivahvisteinen kehys sekä vesitiiviysluokitus on 10 ATM. Sen lämmön-, iskun- ja vedenkestävyys on Yhdysvaltain sotilasstandardin mukainen.
TERVEYDENTILAN SEURANTA
Lisää kehontuntemustasi terveyden seurantaominaisuuksilla, kuten rannesykemittaus, edistynyt unen tarkkailu, pulssioksimetrin sekä paljon muuta.
SISÄINEN TASKULAMPPU
Sisäinen LED-taskulamppu, jonka tehoa voi muuttaa ja jossa on välkyntätila, parantaa näkyvyyttä ulkona ja valaisee kätevästi tarvittaessa.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Jopa 40 päivää / rajaton aurinkolatauksella |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | ✔ |
| LED-taskulamppu | ✔ |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MULTI-BAND GPS | ✔ |
| harjoitteluvalmius | ✔ |
| Harjoittelun tila | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Mustavalkoinen, auringonpaisteessakin luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Aurinkolataus | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | 10 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Power Glass™ |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri / alumiini |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Yhteensopiva QuickFit™-kellonhihnojen kanssa | Kyllä (26 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 50 x 50 x 14,4 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 141-213 mm |
| Paino | 58 g |
| Näytön koko, LxK | Mukautettu, kahden ikkunan muotoilu; 27 x 27 mm (1,1″ x 1,1″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 176 x 176 kuvapistettä |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykello: jopa 40 päivää / rajaton aurinkolatauksella* Kellon akunsäästötila: enintään 100 päivää / rajaton aurinkolatauksella* Vain GPS: jopa 60 tuntia / 260 aurinkolatauksella** Kaikki satelliittijärjestelmät: enintään 40 tuntia / 80 tuntia aurinkolatauksella** Kaikki satelliittijärjestelmät ja monikaista: enintään 34 tuntia / 60 tuntia aurinkolatauksella*** Enimmäisakunkesto GPS-tilassa: enintään 150 tuntia / rajaton aurinkolatauksella** GPS-toiminta säästötilassa: enintään 60 päivää / rajaton aurinkolatauksella* *Aurinkolataus, oletuksena käyttö vuorokauden ympäri, mistä 3 h/päivä ulkona 50 000 luksin olosuhteissa **Aurinkolataus, oletuksena käyttö 50 000 luksin olosuhteissa ***Aurinkolataus, oletuksena käyttö 50 000 luksin olosuhteissa; oletuksena tyypillinen käyttö SatIQ-tekniikalla |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 128 MB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Health Snapshot | ✔ |
| Terveydentila | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| SatIQ™ -tekniikka | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio, Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Kerrosten Kiipeäminen, Sisäsoutu |
| Multisport | Triathlon |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Sisäkävely, Pilates, Jooga |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu, Virtuaalijuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu, Polkujuoksu, Estekisa |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, Rucking, Sisäkiipeily, Kalliokiipeily, Kiipeily, Metsästys, Ratsastus, Golf, Frisbeegolf, jousiammunta |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Tiepyöräily, Maastopyöräily, Soratieajo, Työmatkapyöräily, Matkapyöräily, Sähköpyöräily, Sähköpyöräily maastossa, Sisäpyöräily, Cyclocross, BMX |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu, Kajakkimelonta, Surffaus, Leijalautailu, Purjelautailu, Kalastus, Veneily, Vesihiihto, Snorkkelisukellus, Wakeboarding, Wakesurfing, Vetorengaskellunta, Koskenlasku |
| Moottoriurheilu | Moottoripyöräily, Overlanding, Motorcrossing, mönkijäajelu, Moottorikelkkailu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Off piste -lumilautailu, Perinteinen hiihto, Luisteluhiihto, Vapaalasku, Luistelu, Lumikenkäily |
| Lajiprofiilit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Haavipallo, Rugby, Ultimate frisbee, Kriketti, Softball, Pesäpallo |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Jumpmaster, Taktinen, Rullaluistelu |
Taktiset ominaisuudet | |
|---|---|
| Ballistiikkalaskin | Kyllä (edellyttää avausta) |
| Kaksois-Grid-koordinaatit | ✔ |
| Suojattu poisto | ✔ |
| Hämäränäkötila | ✔ |
| Ajastin | ✔ |
| Salatila | ✔ |
Pakkauksessa:
- Instinct® 3 – 50 mm, Solar, Tactical Edition
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat