GARMIN
Garmin Instinct 3 - 50 mm, Solar, Musta ja grafiitinharmaa hihna
Garmin Instinct 3 - 50 mm, Solar, Musta ja grafiitinharmaa hihna
Instinct 3 on kestävä GPS-älykello, jota voit käyttää milloin tahansa. Elä seikkailullista elämääsi rohkeasti.
- RAJOITTAMATON AKUN KESTO ÄLYKELLOTILASSA AURINKOLATAUKSELLA
- YKSITYISKOHTAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTIOMINAISUUDET
- ÄLYILMOITUKSET
- SISÄÄNRAKENNETTU TASKULAMPPU
- KESTÄVÄ RAKENNE
- MONITAJUINEN GPS + SATIQ™-TEKNOLOGIA
Aurinkolataus
Älykellotilassa akun kesto on aurinkoenergian ansiosta käytännössä rajaton.
KESTÄVÄ RAKENNE
Rohkea ja kestävä rakenne, johon kuuluu 1,1 tuuman näyttö, vahvistettu 50 mm:n metallikehä ja naarmuuntumaton linssi, tekee kellosta luotettavan kumppanin seikkailuihin.
SISÄÄNRAKENNETTU TASKULAMPPU
Sisäänrakennettu taskulamppu auttaa näkemään ja näkymään. Valon voimakkuutta voi säätää ja vaihtaa tarvittaessa punaiseen valoon.
Ympärivuorokautinen terveyden ja hyvinvoinnin seuranta
Terveyden seurantaominaisuudet, kuten sykkeen mittaus, edistynyt unen seuranta, pulssioksimetria ja paljon muuta, pitävät sinut valmiina haasteisiin.
Älyilmoitukset
Yhdistä kello yhteensopivaan Apple®- tai Android™-älypuhelimeen ja vastaanota sähköposteja, tekstiviestejä ja ilmoituksia suoraan ranteeseesi.
MONITAJUINEN GPS + SATIQ
Seikkaile huoletta monitaajuisen GPS:n ja SatIQ-teknologian avulla – saat erittäin tarkan paikannuksen ja optimoidun akun keston.
Ominaisuudet, joista pidät | |
|---|---|
| Unipisteet ja analyysit | ✔ |
| Akun kesto (älykellotila) | Jopa 40 päivää Rajoittamaton aurinkolatauksella |
| Päivittäiset harjoitussuositukset | ✔ |
| Pulssioksimetria veren happitason seurantaan | ✔ |
| LED-taskulamppu | ✔ |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MONITAJUINEN GPS | ✔ |
| Harjoitusvalmius | ✔ |
| Harjoitustila | ✔ |
| Näytön tyyppi | Yksivärinen, auringonvalossa luettava, heijastava MIP-näyttö |
| Aurinkolataus | ✔ |
| Vesitiiviys | 10 ATM |
Yleiset tiedot | |
|---|---|
| Rannekkeen materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Power Glass™ |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvistettu polymeeri / alumiini |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvistettu polymeeri |
| QuickFit™-rannekkeet yhteensopivia | Kyllä (26 mm) |
| Fyysiset mitat | 50 x 50 x 14,4 mm Sopii ranteille, joiden ympärysmitta on 141–213 mm |
| Paino | 58 g |
| Näytön koko | Räätälöity kahden ikkunan rakenne; 27 x 27 mm (1,1″ x 1,1″) |
| Näytön tarkkuus | 176 x 176 pikseliä |
| Suurten fonttien tuki | ✔ |
| Akun kesto | Älykello: jopa 40 päivää / rajoittamaton aurinkolatauksella* Virransäästötila: jopa 100 päivää / rajoittamaton aurinkolatauksella* Vain GPS: jopa 60 h / 260 h aurinkolatauksella** Kaikki satelliitit: jopa 40 h / 80 h aurinkolatauksella** Kaikki satelliitit + monitaajuus: jopa 34 h / 60 h aurinkolatauksella*** GPS-maksimitila: jopa 150 h / rajoittamaton aurinkolatauksella** Retkikunta-GPS-tila: jopa 60 päivää / rajoittamaton aurinkolatauksella* *Edellyttää koko päivän käyttöä ja 3 tuntia ulkona 50 000 luksin valaistuksessa **Edellyttää käyttöä 50 000 luksin valaistuksessa ***Edellyttää käyttöä 50 000 luksin valaistuksessa ja normaalia SatIQ-käyttöä |
| Lataustapa | Garminin oma pistokelaturi |
| Muisti / historia | 128 MB |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| SatIQ™-teknologia | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetri | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysanturi | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
Päivittäiset älytoiminnot | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth®, ANT+® |
| Connect IQ™ (ladattavat kellotaulut, tietokentät, widgetit ja sovellukset) | ✔ |
| Connect IQ™ -kauppa laitteessa | ✔ |
| Älyilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkäys tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Aamuraportti | ✔ |
| Kalenteri | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Asetusten reaaliaikainen synkronointi Garmin Connect™ -sovelluksen kanssa | ✔ |
| Virransäästötila – mukautettava vähävirta-asetus | ✔ |
| Älypuhelimen musiikin hallinta | ✔ |
| Etsi puhelimeni | ✔ |
| Etsi kelloni | ✔ |
| Yhteensopiva Garmin Messenger -sovelluksen kanssa | ✔ |
| VIRB®-kameran kauko-ohjaus | ✔ |
| Älyharjoituslaitteen ohjaus | ✔ |
| Yhteensopiva Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Älypuhelinyhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
| Garmin Share | ✔ |
Pakkauksessa:
- Instinct 3 – 50 mm, Solar -älykello, jossa silikonihihna
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat