GARMIN
Garmin Instinct 3 - 45 mm, Solar, Tactical Edition, musta ja musta ranneke
Garmin Instinct 3 - 45 mm, Solar, Tactical Edition, musta ja musta ranneke
KESTÄVÄ TAKTINEN ÄLYKELLO Instinct 3 – Tactical Edition on kestävä GPS-älykello, jossa on aurinkoenergialla latautuva linssi, metallivahvistettu kehys ja erikoistuneita taktisia toimintoja – suunniteltu vaativimpiin tehtäviin.
- RAJOITTAMATON AKUNKESTO ÄLYKELLOTILASSA AURINKOLATAUKSELLA
- SISÄLTÄÄ ERIKOISTUNEITA TAKTISIA TOIMINTOJA
- YKSIKÖHTAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTITOIMINNOT
- MILITAARISTANDARDIN MUKAINEN LÄMPÖTILAN, ISKUJEN JA VEDEN KESTÄVYYS TARKOITTAA, ETTÄ SINUN EI TARVITSE PIDÄTTÄYTYÄ
- SISÄÄNRAKENNETTU KIRKAS LED-TASKULAMPPU
- 3-AKSELINEN KOMPASSI JA MONTAAJATAJUINEN GPS
AURINKOENERGIALLA LATAUTUMINEN Jatka tehtävääsi, kunnes olet saavuttanut sen, käyttämällä rajoittamatonta akun käyttöikää älykellotilassa ja aurinkokennolatauksella¹.
VALMIS TEHTÄVIIN Erikoistuneisiin taktisiin toimintoihin kuuluvat hyppytoiminto, reittipisteen projisointi, kaksoismuotoiset GPS-koordinaatit, esiladattu taktinen toiminto, varkaudenesto, hätäkatkaisin ja rinkkavaellus.
JOHDA OPERAATIOTA Kolmiakselisen kompassin, barometrisen korkeusmittarin ja monikaistaisen GPS:n avulla, joka sisältää erittäin tarkkoja sijaintitietoja tarjoavan ja akun käyttöikää optimoivan SatIQ™-teknologian, voit rohkeasti seikkailla minne sydämesi halajaa.
SUUNNITELTU KESTÄMÄÄN Instinct 3 – Tactical Edition -älykello on sijoitettu erittäin kestävään 45 mm:n kuituvahvistettuun polymeerikuoreen, jonka kehyksessä on metallivahvistus ja 10 ATM:n vedenkestävyys. Sen lämmön-, iskun- ja vedenkestävyys on testattu Yhdysvaltain sotilasstandardien mukaisesti.
TERVEYDEN SEURANTA Ymmärrä kehoasi paremmin terveyden seurantatoiminnoilla, kuten ranteesta mitattava syke, kattava unen seuranta, pulssioksimetria ja paljon muuta.
SISÄÄNRAKENNETTU TASKULAMPPU Sisäänrakennetussa LED-taskulampussa on useita valotiloja ja vilkkutila, mikä parantaa näkyvyyttä ulko-olosuhteissa ja tarjoaa tarvittaessa kätevää valaistusta.
| What You'll Love | |
|---|---|
| Sleep Score and Insights | Yes |
| Battery life (smartwatch mode) | Up to 28 days/Unlimited with solar |
| Pulse Ox Blood Oxygen Saturation | Yes |
| LED flashlight | Yes |
| Garmin Pay™ | Yes |
| Multi-band GPS | Yes |
| Training Readiness | Yes |
| Training Status | Yes |
| Watch display type | Monochrome, sunlight-visible, transflective memory-in-pixel (MIP) |
| Solar charging | Yes |
| Water rating | 10 ATM |
| General | |
|---|---|
| Strap material | Silicone |
| Lens material | Power Glass™ |
| Bezel material | Fiber-reinforced polymer/aluminum |
| Case material | Fibre-reinforced polymer |
| QuickFit™ watch band compatible | Yes (22 mm) |
| Physical size | 45 x 45 x 14.9 mm Fits wrists with a circumference of 137-204 mm |
| Weight | 52 g |
| Display Size | Custom, two-window design; 23 x 23 mm (0.9″ x 0.9″) |
| Display Resolution | 176 x 176 pixels |
| Battery type | Lithium ion |
| Battery life | Smartwatch: Up to 28 days/Unlimited with solar* Battery Saver Watch Mode: Up to 65 days/Unlimited with solar* GPS Only: Up to 40 hours/130 hours with solar** All Satellite Systems: Up to 28 hours/50 hours with solar** All Satellite Systems + Multi-band: Up to 24 hours/40 hours with solar*** Max Battery GPS: Up to 100 hours/Unlimited with solar** Expedition GPS: Up to 36 days/Unlimited with solar* *Solar charging, assuming all-day wear with 3 hours per day outside in 50,000 lux conditions **Solar charging, assuming use in 50,000 lux conditions ***Solar charging, assuming use in 50,000 lux conditions; assuming typical use with SatIQ technology |
| Charging method | Garmin proprietary plug charger |
| Memory/history | 128 MB |
| Health & Wellness Monitoring | |
|---|---|
| Wrist-based heart rate (constant, every second) | Yes |
| Resting heart rate | Yes |
| Abnormal Heart Rate Alerts | Yes (high and low) |
| Respiration Rate | Yes |
| Fitness Age | Yes |
| Body Battery™ Energy Monitor | Yes |
| All-day Stress | Yes |
| Relaxation reminders | Yes |
| Relaxation Breathing Timer | Yes |
| Breathwork | Yes |
| Sleep | Yes (Advanced) |
| Sleep coach | Yes |
| Nap detection | Yes |
| Hydration | Yes (in Garmin Connect™ and optional Connect IQ™ widget) |
| Women's Health | Yes (in Garmin Connect™ and optional Connect IQ™ widget) |
| Health Snapshot | Yes |
| Sensors | |
|---|---|
| GPS | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Galileo | Yes |
| SatIQ™ Technology | Yes |
| Garmin Elevate™ wrist heart rate monitor | Yes |
| Pulse Ox Blood Oxygen Saturation Monitor | Yes |
| Barometric altimeter | Yes |
| Compass | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Thermometer | Yes |
| Activity profiles | |
|---|---|
| Gym | Strength, HIIT, Cardio, Elliptical Training, Stair Stepping, Floor Climbing, Indoor rowing |
| Multisport | Triathlon |
| WELLNESS | Walking, Indoor Walking, Pilates, Yoga |
| INDOOR RUNNING | Treadmill Running, Indoor Track Running, Virtual running |
| Outdoor running | Running, Outdoor Track Running, Trail Running, Obstacle Racing |
| Outdoor recreation | Hiking, Rucking, Indoor Climbing, Bouldering, Climbing, Hunting, Horseback Riding, Golfing, Disc Golf, Archery |
| Cycling | Biking, Road biking, Mountain Biking, Gravel biking, Bike commuting, Bike touring, eBiking, eMountain Biking, Indoor Biking, Cyclocross, BMX |
| Swim | Pool Swimming, Open Water Swimming |
| On the water | Stand Up Paddleboarding, Rowing, Kayaking, Surfing, Kiteboarding, Windsurfing, Fishing, Boating, Water Skiing, Snorkeling, Wakeboarding, Wakesurfing, Tubing, Whitewater |
| Motor sports | Motorcycling, Overlanding, Motorcrossing, ATVing, Snowmobiling |
| Racket sports | Tennis, Pickleball, Badminton, Squash, Table Tennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| Snow & Winter | Skiing, Snowboarding, Backcountry Snowboarding, XC Classic Skiing, XC Skate Skiing, Backcountry Skiing, Ice Skating, Snowshoeing |
| Sport profiles | Basketball, Volleyball, Field Hockey, Ice Hockey, Football, American Football, Lacrosse, Rugby, Ultimate Disc, Cricket, Softball, Baseball |
| In the ring | Boxing, Mixed martial arts |
| Other activity profiles | Jumpmaster, Tactical, Inline Skating |
| Tactical features | |
|---|---|
| Ballistics solver | Yes (unlock required) |
| Dual grid coordinates | Yes |
| KILL SWITCH | Yes |
| Night vision mode | Yes |
| Stealth mode | Yes |
IN THE BOX:
- Instinct® 3 – 45 mm, Solar, Tactical Edition
- Charging/data cable
- Documentation