GARMIN
Garmin Instinct 3 - 45 mm, Solar, Musta
Garmin Instinct 3 - 45 mm, Solar, Musta
FOLLOW YOURS
Kestävä Instinct 3 -GPS-älykello on suunniteltu käytettäväksi kaikissa olosuhteissa. Seuraa omaasi, mihin seikkailu sinut viekin.
- RAJATON AKUNKESTO ÄLYKELLOTILASSA AURINKOLATAUKSELLA
- YKSITYISKOHTAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTIOMINAISUUDET
- ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET
- SISÄINEN TASKULAMPPU
- VANKKA RAKENNE
- MONIKAISTAINEN GPS JA SATIQ™-TEKNIIKKA
Aurinkolataus
Älykellotilassa saat rajattoman akunkeston aurinkolatauksella.
VANKKA RAKENNE
Ota seikkailuihin mukaan kestävä kello, jossa on 0,9-tuumainen näyttö, 45 mm:n metallivahvisteinen kehys ja laadukas kellonlasi.
SISÄINEN TASKULAMPPU
Varmista näkyvyytesi kiinteällä taskulampulla, jonka tehoa voi säätää ja jossa on käytettävissä vaihtoehtoinen punainen valo.
Terveydentilan ja hyvinvoinnin seuranta vuorokauden ympäri
Voit ilmaista itseäsi varmasti, kun käytettävissäsi on terveyden seurantatietoja, kuten syketiedot, edistynyt unen tarkkailu ja pulssioksimetri.
ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET
Saat sähköposti- ja tekstiviestit sekä hälytykset suoraan kelloon, kun se on pariliitetty yhteensopivaan Apple®- tai Android™-älypuhelimeen.
MONIKAISTAINEN GPS JA SATIQ
Navigoi varmasti monikaistaisen GPS:n ansiosta. Sen SatIQ-tekniikka takaa erinomaisen paikannuksen ja optimoi akunkeston.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Jopa 28 päivää Rajaton aurinkolatauksella |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | ✔ |
| LED-taskulamppu | ✔ |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MULTI-BAND GPS | ✔ |
| harjoitteluvalmius | ✔ |
| Harjoittelun tila | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Mustavalkoinen, auringonpaisteessakin luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Aurinkolataus | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | 10 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Power Glass™ |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri / alumiini |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Yhteensopiva QuickFit™-kellonhihnojen kanssa | Kyllä (22 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 45 x 45 x 14,9 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 137-204 mm |
| Paino | 52 g |
| Näytön koko, LxK | Mukautettu, kahden ikkunan muotoilu; 23 x 23 mm (0,9″ x 0,9″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 176 x 176 kuvapistettä |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykello: jopa 28 päivää / rajaton aurinkolatauksella* Kellon akunsäästötila: enintään 65 päivää / rajaton aurinkolatauksella* Vain GPS: jopa 40 tuntia / 130 aurinkolatauksella** Kaikki satelliittijärjestelmät: enintään 28 tuntia / 50 tuntia aurinkolatauksella** Kaikki satelliittijärjestelmät ja monikaista: enintään 24 tuntia / 40 tuntia aurinkolatauksella*** Enimmäisakunkesto GPS-tilassa: enintään 100 tuntia / rajaton aurinkolatauksella** GPS-toiminta säästötilassa: enintään 36 päivää / rajaton aurinkolatauksella* *Aurinkolataus, oletuksena käyttö vuorokauden ympäri, mistä 3 h/päivä ulkona 50 000 luksin olosuhteissa **Aurinkolataus, oletuksena käyttö 50 000 luksin olosuhteissa ***Aurinkolataus, oletuksena käyttö 50 000 luksin olosuhteissa; oletuksena tyypillinen käyttö SatIQ-tekniikalla |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 128 MB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Health Snapshot | ✔ |
| Terveydentila | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| SatIQ™ -tekniikka | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
Päivittäiset älyominaisuudet | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth®, ANT+® |
| Connect IQ™ (ladattavat kellotaulut, tietokentät ja sovellukset) | ✔ |
| Connect IQ™ -kauppa laitteessa | ✔ |
| Älykkäät Ilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkääminen tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Aamuraportti | ✔ |
| Kalenteri | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Reaaliaikainen asetusten synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Akunsäästö - mukautettava vähäisen virran seuranta | ✔ |
| Musiikin hallinta | ✔ |
| Puhelimen etsiminen | ✔ |
| Etsi kello -toiminto | ✔ |
| Tukee Garmin Messenger -sovellusta | ✔ |
| VIRB®-etäkäyttö | ✔ |
| ÄLYHARJOITUSVASTUKSEN HALLINTA | ✔ |
| Yhteensopiva Garmin Connect™ Mobilen kanssa | ✔ |
| Älypuhelimen yhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
| Garmin Share | ✔ |
| Pääsykoodi | ✔ |
Pakkauksessa:
- Instinct 3 – 45 mm, Solar -älykello, jossa silikonihihna
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat