GARMIN
Garmin Instinct 2S, Camo Edition, Mist Camo
Garmin Instinct 2S, Camo Edition, Mist Camo
MITÄ TAHANSA TEETKIN, TEE SE KUNNOLLA
Tämä kestävä GPS-älykello kestää matkassasi ja sopii yksilölliseen tyyliisi. Nyt siitä on saatavilla kaksi kokoa, jotta se sopii joka ranteeseen.
- Tämä kello on kestävä.
- Älä rajoita kokemuksiasi. Ne eivät lopu kesken, kun akunkesto on jopa 21 päivää älykellotilassa.
- Harjoittele kuten haluat kellon sisäisten urheilusovellusten avulla.
- Älykkäiden ilmoitusten ansiosta pysyt aina selvillä tärkeistä asioista.
- Vaikka haastat rajojasi, pysyt silti ajan tasalla usean satelliittijärjestelmän ansiosta.
- Tunne kehosi entistä paremmin jatkuvan hyvinvoinninseurannan ansiosta.
SUUNNITELTU KESTÄMÄÄN
Kestävä kello on vesitiivis 100 metriin ja lisäksi lämmön- ja iskunkestävä. Laitteen kestävyyttä lisäävät myös kuituvahvisteinen polymeerikotelo ja kemiallisesti vahvistettu Corning® Gorilla® Glass.
SUUNNITELTU TARPEISIISI
Näytä maailmalle persoonaasi kirkkailla väreillä ja jyrkkäkontrastisella näytöllä haluamassasi koossa.
USEAN GNSS-JÄRJESTELMÄN TUKI
Harrastitpa patikointia, maastopyöräilyä, polkujuoksua tai laskettelua, käytössäsi on useita maailmanlaajuisia satelliittijärjestelmiä (GPS, GLONASS ja Galileo), joilla jäljitys onnistuu haastavammissa ympäristöissä kuin pelkällä GPS:llä.
ABC-ANTURIT
Navigoi seuraava reittisi ABC-antureilla, joihin kuuluvat korkeusmittari, ilmanpainemittari sään seurantaan ja kolmiakselinen sähköinen kompassi.
TRACBACK®-REITITYS
Voit varmistaa helpon kotiinpaluun tällä toiminnolla, jolla voit navigoida samaa reittiä takaisin lähtöpisteeseen.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 21 päivää |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | ✔ |
| harjoitteluvalmius | ✔ |
| Harjoittelun tila | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Mustavalkoinen, auringonpaisteessakin luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Vesitiiviysluokitus | 10 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Kemiallisesti vahvistettu lasi |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Yhteensopiva QuickFit™-kellonhihnojen kanssa | Kyllä (20 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 40 x 40 x 13,3 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 112–180 mm |
| Paino | 42 g |
| Näytön koko, LxK | Mukautettu, kahden ikkunan muotoilu, 20 x 20 mm (0,79 x 0,79″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 156 x 156 kuvapistettä (aktiivinen alue) |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: jopa 21 päivää Kellon akunsäästötila: jopa 50 päivää GPS: jopa 22 tuntia Enimmäisakunkesto GPS-tilassa: jopa 54 tuntia GPS-toiminta säästötilassa: jopa 25 päivää |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 32 Mt |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ -sovelluksessa) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ -sovelluksessa) |
| Health Snapshot | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Kerrosten Kiipeäminen, Sisäsoutu |
| Multisport | Triathlon |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu, Polkujuoksu |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, Sisäkiipeily, Kalliokiipeily, Kiipeily, Metsästys, Ratsastus |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Tiepyöräily, Maastopyöräily, Soratieajo, Työmatkapyöräily, Matkapyöräily, Sähköpyöräily, Sähköpyöräily maastossa, Sisäpyöräily, Cyclocross |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu, Kajakkimelonta, Surffaus, Leijalautailu, Purjelautailu, Kalastus |
| MAILAPELIT | Tennis |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Off piste -lumilautailu, Perinteinen hiihto, Vapaalasku, Lumikenkäily |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Taktinen, Esterata |
Pakkauksessa:
- Instinct® 2S Camo Edition
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat