GARMIN
Garmin Forerunner 570 47 mm, kirkkaankeltainen alumiini / kivivalkoinen / turkoosinsinisellä rannekkeella
Garmin Forerunner 570 47 mm, kirkkaankeltainen alumiini / kivivalkoinen / turkoosinsinisellä rannekkeella
- KIRKAS 1,4 TUUMAN AMOLED-NÄYTTÖ
- JOPA 18 TUNNIN AKUNKESTO GPS-TILASSA
- KEHITTYNEET HARJOITTELU- JA PALAUTUMISOHJEET
- SATIQ™-TEKNOLOGIA JA MONITAAJUUS-GPS
- KEVYT ALUMIINIRUNKO
- MUSIIKKI SUORAAN RANTEESSA
GARMIN COACHIN MUKAUTUVAT HARJOITUSOHJELMAT
Harjoittele tapahtumaa varten, saavuta tavoitteesi tai paranna kuntoasi Garmin Coach -harjoitusohjelmilla juoksuun, triathloniin, pyöräilyyn tai voimaharjoitteluun. Valitut ohjelmat mukautuvat päivittäin suorituskykysi, palautumisesi ja terveystietojesi perusteella, jotta saat aidosti yksilölliset treenit.
HARJOITTELUVALMIUS
Heti herätessäsi saat valmiuspisteet, jotka perustuvat unenlaatuun, palautumiseen, harjoituskuormaan ja muuhun — jotta voit päättää, oletko valmis kovaan harjoitukseen vai kannattaako ottaa rennommin.
HARJOITTELUN TILA
HRV-tilan, viimeaikaisen harjoitteluhistorian ja VO2 max -arvon kaltaisten mittareiden avulla näet helposti harjoittelun tehokkuuden ja tiedät, treenaatko tuottavasti, oletko huippukunnossa vai ylikuormittunut.
ILTARAPORTTI
Ennen nukkumaanmenoa saat iltaraportin, joka kertoo unentarpeestasi, huomisen harjoituksesta, säästä ja tapahtumista, jotta voit valmistautua paremmin seuraavaan päivään.
PÄIVITTÄISET HARJOITUSEHDOTUKSET
Saat tietojesi perusteella juuri sinulle suunniteltuja harjoituksia. Juoksuehdotukset vaihtelevat intensiteetiltään ja mukautuvat jokaisen juoksun jälkeen huomioiden suorituskykysi ja palautumisesi.
SISÄÄNRAKENNETTU KAIUTIN JA MIKROFONI
Kun kello on paritettu älypuhelimeen, voit soittaa ja vastata puheluihin suoraan ranteesta. Lisäksi voit ohjata kellon toimintoja äänikomennoilla tai käyttää puhelimen ääniavustajaa esimerkiksi tekstiviesteihin vastaamiseen.
Se, mistä pidät | |
|---|---|
| Unipisteet ja tilastot | ✓ |
| Akunkesto (älykellotilassa) | Jopa 11 päivää |
| Pulse Ox -veren happisaturaation seuranta | Kyllä (paikan päällä -mittaus ja valinnainen koko päivän akklimatisoituminen sekä unen aikana) |
| Garmin Pay™ | ✓ |
| MONITAAJUUS-GPS | ✓ |
| Musiikkimuisti | ✓ |
| Soita ja lähetä viestejä äänellä | Kyllä (pariliitettynä yhteensopivaan älypuhelimeen) |
| Harjoitteluvalmius | ✓ |
| Harjoittelun tila | Edistynyt |
| Näytön tyyppi | AMOLED (valinnainen aina päällä -tila) |
| Kosketusnäyttö | ✓ |
| Vedenkestävyysluokitus | 5 ATM |
Yleistä | |
|---|---|
| Rannekkeen materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 |
| Kehyksen materiaali | Alumiini |
| Pikalukitteiset rannekkeet | Kyllä (22 mm, alan standardi) |
| Fyysiset mitat | 47 x 47 x 12,9 (mm) Sopii ranteelle, jonka ympärysmitta on 135–205 mm |
| Paino | 50 g |
| Sisäänrakennettu kaiutin/mikrofoni | ✓ |
| Näytön koko | 35,3 mm (1,4”) halkaisija |
| Näytön tarkkuus | 454 x 454 pikseliä |
| Värinäyttö | ✓ |
| Suurten kirjainten/tekstin valinta | ✓ |
| Akkutyyppi | Litiumioniakku |
| Akun käyttöaika | Älykellotila: jopa 11 päivää GNSS-tila, vain GPS: jopa 18 tuntia GNSS-tila, SatIQ (automaattivalinta): jopa 16 tuntia GNSS-tila, kaikki järjestelmät + monitaajuus: jopa 14 tuntia GNSS-tila, SatIQ (automaattivalinta) musiikin kanssa: jopa 9 tuntia GNSS-tila, vain GPS musiikin kanssa: jopa 8 tuntia GNSS-tila, kaikki järjestelmät + monitaajuus musiikin kanssa: jopa 8 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garminin oma liitinlaturi |
| Muisti/historia | 8 GB |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✓ |
| GLONASS | ✓ |
| Galileo | ✓ |
| QZSS | ✓ |
| BeiDou | ✓ |
| SatIQ™-teknologia | ✓ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittaus | ✓ |
| Pulse Ox -veren happisaturaation seuranta | ✓ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✓ |
| Kompassi | ✓ |
| Gyroskooppi | ✓ |
| Kiihtyvyysanturi | ✓ |
| Lämpömittari | ✓ |
| Ympäristön valon anturi | ✓ |
Päivittäiset älytoiminnot | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth®, ANT+®, Wi-Fi® |
| Connect IQ™ (ladattavat kellotaulut, tietokentät, widgetit ja sovellukset) | ✓ |
| Laitteessa oleva Connect IQ™ -kauppa | ✓ |
| Älyilmoitukset | ✓ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkäys tekstillä (vain Android™) | ✓ |
| Katso kuvia ilmoituksista (vain Android™) | ✓ |
| Aamuraportti | ✓ |
| Iltaraportti | ✓ |
| Kalenteri | ✓ |
| Sää | ✓ |
| Asetusten reaaliaikainen synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovellukseen | ✓ |
| Virransäästötila – muokattava vähävirrankulutuksen kello | ✓ |
| Ohjaa älypuhelimen musiikkia | ✓ |
| Toistaa ja hallinnoi musiikkia kellossa | ✓ |
| Etsi puhelimeni | ✓ |
| Etsi kelloni | ✓ |
| Etsi puhelimeni GPS-toiminnon aikana | ✓ |
| Yhteensopiva Garmin Messenger -sovelluksen kanssa | ✓ |
| Älyharjoituslaitteen ohjaus | ✓ |
| Yhteensopiva Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✓ |
| Yhteensopivuus älypuhelimen kanssa | iPhone®, Android™ |
| Osakkeet | Kyllä (valinnainen Connect IQ -sovellus) |
| Bluetooth-puhelut ja ääniavustajan tuki | ✓ |
| Äänikomennot | ✓ |
| RED SHIFT -TILA | ✓ |
| Garmin Share | ✓ |
| Pääsykoodi | ✓ |
PAKKAUS SISÄLTÄÄ:
- Forerunner® 570 – 47 mm GPS-juoksukello
- Lataus-/datakaapeli
- Dokumentaatio