Garmin Forerunner 55, Valkoinen
NÄE ITSESI JUOKSIJANA
Tämä helppokäyttöinen GPS-älykello on tarkoitettu kaikentasoisille käyttäjille, jotka haluavat tarkkailla suoritustietojaan ja pyrkiä kuntoilutavoitteisiinsa.
- Sisäisen GPS-toiminnon ansiosta voit seurata aikaa, matkaa, tahtia ja nopeutta juoksun ja kävelyn aikana.
- Akun virta riittää jopa 2 viikoksi. Pitkä latausväli on aina hyvä asia.
- Voit seurata esimerkiksi yleistä terveyttä ja hyvinvointiasi rannesykemittarin avulla.
- Nyt sinun ei tarvitse enää arvailla harjoitellessasi, kun älykello suosittelee sinulle räätälöityjä juoksulenkkejä.
- Huippuluokan juoksuominaisuuksien avulla saavutat potentiaalisi miellyttävään hintaan.
- Sisäisten suoritusprofiilien avulla voit seurata muitakin lajeja kuin juoksua.
AKUNKESTO
Juokse sydämesi kyllyydestä, sillä kellon akku riittää älykellotilassa jopa 2 viikoksi ja GPS-tilassa jopa 20 tunniksi.
MUOTOILU JA OMINAISUUDET
Kevyt ja käytössä miellyttävä älykello sopii täydellisesti niin juoksuun kuin arkeen.
URHEILUUN SOPIVAT MATERIAALIT
Tämä urheilullinen silikonihihna tuntuu mukavalta niin 5 000 metrin juoksussa kuin kovatehoisissa HIIT-harjoituksissa.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 2 viikkoa |
| Kellon näytön tyyppi | Auringonpaisteessa luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Vesitiiviysluokitus | Uima- 5 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Kemiallisesti vahvistettu lasi |
| Pikakiinnitteiset hihnat | Kyllä (20 mm, alan standardi) |
| Kotelon koko, L x P x K | 42 x 42 x 11,6 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 126–203 mm |
| Paino | 37 g |
| Näytön koko, LxK | Halkaisija 26,3 mm (1,04 ″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 208 x 208 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 2 viikkoa GPS-tila: enintään 20 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 32 MB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Sisäpyöräily |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti |
Pakkauksessa:
- Forerunner 55
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat
-
Viro
Ilmainen toimitus -
Suomi
Ilmainen toimitus -
Latvia
Ilmainen toimitus -
Liettua
Ilmainen toimitus
Garmin is a US GPS technology leader founded in 1989. In cycling, the Garmin Edge series GPS computers are the world’s most popular — offering navigation, performance metrics, segment racing and training analysis. Garmin also makes heart rate monitors, power meters and smartwatches.