GARMIN
Garmin Forerunner 265S, Musta kehys ja kellonrunko sekä musta/kirkkaankeltainen silikonihihna
Garmin Forerunner 265S, Musta kehys ja kellonrunko sekä musta/kirkkaankeltainen silikonihihna
- 1,1″:N VÄRIKÄS AMOLED-NÄYTTÖ
- AKUNKESTO GPS-TILASSA JOPA 24 TUNTIA
- LAAJAT HARJOITTELU- JA PALAUTUMISTIEDOT
- SATIQ™ JA MONIKAISTAINEN GPS
- KOSKETUSNÄYTTÖ JA PAINIKKEET
- MUSIIKKIA RANTEESSASI
AAMURAPORTTI
Saat heti aamulla yleiskatsauksen unestasi ja harjoittelunäkymistä ja lisäksi tiedot sykevälivaihtelun tilasta ja säästä. Voit myös mukauttaa raportissa näkyviä tietoja.
GARMIN COACH
Valmistaudu seuraavaan kisaasi, saavuta tavoitteesi harjoittelemalla tai paranna kuntoasi mukautettavan tai valmiiksi ohjelmoidun Garmin Coach valmiilla juoksun, pyöräilyn tai voimaharjoittelun harjoitusohjelmien avulla. Tietyt ohjelmat jopa mukautuvat suorituskykysi ja terveysmittaustesi perusteella.
Päivittäiset harjoitus|ehdotukset
Saat juuri sinulle luotuja ja tietoihisi perustuvia harjoituksia. Nämä juoksusuositukset ovat teholtaan vaihtelevia ja mukautuvat jokaiseen juoksukertaan suorituskyvyn ja palautumisen perusteella.
Harjoitteluvalmius
Saat heti herättyäsi valmiuspisteet jotka perustuvat mm. unen laatuun, palautumiseen ja harjoittelun kuormittavuuteen, jotta tiedät, oletko valmis kovaan harjoitteluun vai kannattaako sinun ottaa rauhallisesti.
Harjoittelun tila
Käyttämällä ilmaisimia, kuten sykevälivaihtelun tilaa, saat helposti käsityksen kokonaisponnistelustasi ja siitä, harjoitteletko tuottavasti, huipputasolla vai oletko rasittunut.
Sykevälivaihtelun tila
Saat paremman yleiskuvan terveydentilastasi, harjoittelustasi ja palautumisestasi seuraamalla sykevälivaihtelua Saat paremman yleiskuvan terveydentilastasi, palautumisestasi ja harjoittelustasi sykevälivaihtelun perusteella nukkuessasi Firstbeat Analytics™ -tiimimme kehittämän tekniikan avulla.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Enintään 15 päivää |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (pistokoe ja valinnainen koko päivän sopeutuminen ja unessa) |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MULTI-BAND GPS | ✔ |
| Musiikin tallennus | ✔ |
| harjoitteluvalmius | ✔ |
| Harjoittelun tila | Parannettu |
| Kellon näytön tyyppi | AMOLED; valinnainen jatkuva käyttötila |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uima- 5 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 -lasi |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Pikakiinnitteiset hihnat | Kyllä (18 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 41,7 x 41,7 x 12,9 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 115–178 mm |
| Paino | 39 g |
| Näytön koko, LxK | Lävistäjä 28,1 mm (1,1") |
| Näytön tarkkuus, LxK | 360 x 360 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri fontti -asetus | ✔ |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: enintään 15 päivää Vain GPS -GNSS-tila: enintään 24 tuntia SatIQ (AutoSelect) -GNSS-tila: enintään 18 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja monikaista: enintään 15 tuntia Vain GPS -GNSS-tila ja musiikki: enintään 7,5 tuntia SatIQ (AutoSelect) -GNSS-tila ja musiikki: enintään 7 tuntia Kaikkien järjestelmien GNSS-tila ja monikaista sekä musiikki: enintään 6 tuntia Katso tiedot |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 8 GB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Meditointi | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Health Snapshot | ✔ |
| JETLAG-OPASTUS | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| QZSS | ✔ |
| BeiDou | ✔ |
| SatIQ™ -tekniikka | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Kerrosten Kiipeäminen, Sisäsoutu, Naruhyppy |
| Multisport | Triathlon |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga, Sisäkävely |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu, Virtuaalijuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu Polkujuoksu, Ultrajuoksu |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, jousiammunta, Kalliokiipeily |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Maastopyöräily, Sähköpyöräily, Sähköpyöräily maastossa, Sisäpyöräily |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Perinteinen hiihto |
| Lajiprofiilit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Haavipallo, Rugby, Ultimate frisbee, Kriketti, Softball, Pesäpallo |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Rullaluistelu |
Pakkauksessa:
- Juoksukello Forerunner® 265S
- USB-C-latauskaapeli/datakaapeli
- Oppaat