GARMIN
GPS-pyörätietokone Garmin Edge 1040
Saatavuus: kaupassa (Saku 3, Tallinna)
Tootekood: 010-02503-01
GPS-pyörätietokone Garmin Edge 1040
GPS-pyörätietokone Garmin Edge 1040
RUNSAASTI SUORITUSKYKYTOIMINTOJA
Aina luotettavan GPS-pyörätietokoneen ansiosta voit ajaa niin pitkään kuin haluat. Edge 1040 on valmis kaikenlaiseen ajoon soraisista poluista rajuihin nousuihin.
- Uppoudu seikkailuun. Tiheä puusto ja tiheät kaupunkialueet eivät haittaa tarkkaa paikannusta monikaistaisella GNSS-tekniikalla.
- Aja enemmän, lataa vähemmän. Voit yltää jopa 35 tunnin akunkestoon vaativassa käytössä ja jopa 70 tuntiin akunsäästötilassa.
- Pyöräilytaito- ja reittivaatimusanalyysin avulla tunnistat vahvuutesi ja heikkoutesi paremmin.
- Ajotyypin mukaisten karttojen ansiosta voit ajaa kuin paikallinen.
- Haluatko heti ajamaan? Olipa tuuria, tämä Edge-laite on käyttövalmis lähes saman tien, kun olet ottanut sen paketista.
- Kestävyystietojen perusteella tiedät, miten pitkään vielä jaksat.
Yleiset | |
|---|---|
| Mitat | 59,3 x 117,6 x 20,0 mm (2,3 x 4,6 x 0,8″) |
| Paino | 126 g (4,4 unssia) |
| Vesitiiviysluokitus | IPX7 |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Näytön tyyppi | Transflektiivinen TFT-näyttö |
| Näytön koko, LxK | Lävistäjä 88,9 mm (3,5″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 282 x 470 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Pariston tyyppi | Ladattava litiumioni |
| Akunkesto | 35 tuntia Katso tiedot |
| Akun säästötila | ✔ |
| Tukee ajonaikaista virransaantia (virtateline ja Garmin Charge -akku) | ✔ |
Kartat ja muisti | |
|---|---|
| Mahdollisuus lisätä karttoja | ✔ |
| Kartanhallinta ja Wi-Fi® | ✔ |
| Peruskartta | ✔ |
| Integroitu TrailForks-reittitiedot | ✔ |
| Tallennuskapasiteetti ja teho | 32 Gt:n sisäinen muisti |
| Reittipisteet/suosikit/sijainnit | 200 |
| Reitit | 100 reittiä |
| Kierroshistoria | Enintään 200 tuntia |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
| Monikaista-GNSS | ✔ |
| Magnetometri | ✔ |
Päivittäiset älyominaisuudet | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth®, ANT+®, Wi-Fi® |
| Connect IQ™ (ladattavat kellotaulut, tietokentät ja sovellukset) | ✔ |
| Connect IQ™ -kauppa laitteessa | ✔ |
| Älykkäät Ilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkääminen tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Reaaliaikainen asetusten synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Musiikin hallinta | ✔ |
| VIRB®-etäkäyttö | ✔ |
| ÄLYHARJOITUSVASTUKSEN HALLINTA | ✔ |
| Älypuhelimen yhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
| Garmin Share | ✔ |
Turvallisuus- ja jäljitysominaisuudet | |
|---|---|
| Hätätoiminto | ✔ |
| LiveTrack | ✔ |
| GroupTrack | ✔ |
| Group Ride (Cycling) | ✔ |
| GroupRide-kisat ja -palkinnot | ✔ |
| Ratsastaja ratsastaja-viesteihin | ✔ |
| Tapahtumien havaitseminen | Kyllä (sisältää maastoreitit) |
| GroupRide-tapahtumantunnistus | ✔ |
| Yhteisön ilmoitukset vaaroista | ✔ |
| Etsi Edge® | ✔ |
| Pyörähälytin | ✔ |
| Säähälytykset | ✔ |
| inReach® -yhteensopiva | ✔ |
Aktiivisuuden seurantaominaisuudet | |
|---|---|
| Kulutetut kalorit | ✔ |
| Tehominuutit | ✔ |
Harjoittelu-, suunnittelu- ja analyysiominaisuudet | |
|---|---|
| Mukautettavat tietosivut | ✔ |
| Ladattavat harjoitusohjelmat | ✔ |
| Päivittäiset harjoitteluehdotukset | Kyllä (tapahtumakohtainen) |
| Ensi- ja toissijaiset harjoitustavoitteet | ✔ |
| Automaattinen ajanoton Auto Pause® -pysäytys | ✔ |
| Intervalliharjoittelu | ✔ |
| Vaativat harjoitukset | ✔ |
| Auto Lap® -intervallinseurantaominaisuus | ✔ |
| Vo2 Max | ✔ |
| Harjoittelun tila - pyöräily | ✔ |
| Harjoittelun kuormittavuus - pyöräily | ✔ |
| Harjoittelun kuormittavuuden kohdistus - pyöräily | ✔ |
| Reaaliaikainen kestävyys - pyöräily | ✔ |
| Pyöräilytaitoanalyysi | ✔ |
| Reittivaatimusten analyysi | ✔ |
| harjoitusvaikutus | ✔ |
| Palautumisohjaus | ✔ |
| Virtual Partner | ✔ |
| Virtual Racer™ | ✔ |
| Segmentit | ✔ |
| Automaattinen vieritys | ✔ |
| Physio TrueUp | ✔ |
| Yhtenäinen harjoittelun tila | ✔ |
Ulkoilu- ja virkistysominaisuudet | |
|---|---|
| ClimbPro-noususuunnittelu - pyöräily | ✔ |
| ClimbPro - reitit | ✔ |
| ClimbPro - vapaa ajo | ✔ |
Pyöräilyominaisuudet | |
|---|---|
| Harjoitukset (koeta parantaa edellistä aikaasi) | ✔ |
| Aika-/etäisyysvaroitus (hälyttää, kun olet saavuttanut tavoitteesi) | ✔ |
| FTP (Functional Threshold Power) | ✔ |
| MTB-dynamiikka | ✔ |
| Tukee Varia™-tutkaa (takatutka) | ✔ |
| Yhteensopiva Varia-tutkakameran kanssa | ✔ |
| Tukee Varia™-valoja | ✔ |
| Yhteensopiva Varia-etuvalokameran kanssa | ✔ |
| Yhteensopiva voimamittareiden kanssa (näyttää yhteensopivien kolmansien osapuolten valmistamien ANT+™ -yhteensopivien voimamittarien tiedot) | ✔ |
| Laitekurssin luoja | ✔ |
| Sijaintihaku laitteessa | ✔ |
| Power Guide | ✔ |
| TopoActive-kartat - pyöräily | ✔ |
| Suosioon perustuva Trendline-reititys - pyöräily | ✔ |
| Suosituimmuuden Heatmap-kartta | ✔ |
| Pyöräilydynamiikka yhteensopiva | ✔ |
| Sähköpyörän älykkään kantaman mukainen reititys | ✔ |
Pakkauksessa:
- Edge® 1040
- Telineet (vakioteline ja etukiinnitys)
- USB-kaapeli
- Lieka
- Oppaat