GARMIN
Garmin Instinct E - 40 mm, Limenvihreä ja tummansininen hihna
Garmin Instinct E - 40 mm, Limenvihreä ja tummansininen hihna
FOLLOW YOURS
Kestävässä Instinct E -GPS-älykellossa on olennaiset ominaisuudet, joilla voit astua päivään varmana.
- VANKKA RAKENNE
- ÄLYKELLOTILASSA AKUNKESTO ON JOPA 14 PÄIVÄÄ
- OLENNAISET TERVEYS- JA HYVINVOINTIOMINAISUUDET
- ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET
- NAVIGOINTIOMINAISUUDET
- SISÄISET URHEILUSOVELLUKSET
VANKKA RAKENNE
Erotu kestävällä kellolla, jossa on luja 40 mm:n runko ja laadukas kellonlasi.
TESTATTU LUJUUS
Instinct E -kellon vesitiiviysluokitus on 10 ATM, ja sen lämmön- ja iskunkestävyys on MIL-STD-810-standardin mukainen.
OLENNAINEN TERVEYDENTILAN JA HYVINVOINNIN VALVONTA
Lisää kehontuntemustasi terveyden seurantaominaisuuksilla, joita ovat mm. syketiedot, edistynyt unen tarkkailu ja pulssioksimetri.
ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET
Saat sähköposti- ja tekstiviestit sekä hälytykset suoraan kelloon, kun se on pariliitetty yhteensopivaan Apple®- tai Android™-älypuhelimeen.
NAVIGOINTIOMINAISUUDET
Navigoi varmasti kolmiakselisen kompassin, barometrisen korkeusmittarin ja usean GNSS-järjestelmän tuen ansiosta.
SISÄISET URHEILUSOVELLUKSET
Voit seurata suorituksiasi, kuten kävelyä, juoksua, pyöräilyä, patikointia ja voimaharjoittelua.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Jopa 14 päivää |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Mustavalkoinen, auringonpaisteessakin luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Vesitiiviysluokitus | 10 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Kemiallisesti vahvistettu lasi |
| Kehyksen materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri |
| Yhteensopiva QuickFit™-kellonhihnojen kanssa | Kyllä (20 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 40 x 40 x 13,6 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 107-179 mm |
| Paino | 41 g |
| Näytön koko, LxK | Mukautettu, kahden ikkunan muotoilu; 22 x 22 mm (0,86″ x 0,86″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 166 x 166 kuvapistettä |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykello: enintään 14 päivää Kellon akunsäästötila: enintään 35 päivää GPS: enintään 21 tuntia Kaikki satelliittijärjestelmät: 14 tuntia Enimmäisakunkesto GPS-tilassa: enintään 43 tuntia GPS-toiminta säästötilassa: enintään 17 päivää |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 128 MB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | ✔ |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Health Snapshot | ✔ |
| Terveydentila | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio, Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Kerrosten Kiipeäminen, Sisäsoutu |
| Multisport | |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Sisäkävely, Pilates, Jooga |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu, Virtuaalijuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu, Polkujuoksu, |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, Kiipeily, Metsästys, Ratsastus, jousiammunta |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Tiepyöräily, Maastopyöräily, Soratieajo, Työmatkapyöräily, Matkapyöräily, Sähköpyöräily, Sähköpyöräily maastossa, Sisäpyöräily, Cyclocross, BMX |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu, Kajakkimelonta, Kalastus, Veneily, Snorkkelisukellus, Koskenlasku |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Perinteinen hiihto, Luisteluhiihto, Luistelu, Lumikenkäily |
| Lajiprofiilit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Haavipallo, Rugby, Ultimate frisbee, Kriketti, Softball, Pesäpallo |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Taktinen |
Pakkauksessa:
- Instinct® E – 40 mm -älykello, jossa silikonihihna
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat