GARMIN
Garmin Forerunner 570 42 mm, pilvensininen alumiini / vaaleankivenvärinen / pilvensininen ranneke
Garmin Forerunner 570 42 mm, pilvensininen alumiini / vaaleankivenvärinen / pilvensininen ranneke
- KIRKAS 1,2 TUUMAN AMOLED-NÄYTTÖ
- JOPA 18 TUNTIA AKUN KESTOA GPS-TILASSA
- EDISTYNEET HARJOITTELU- JA PALAUTUMISSUOSITUKSET
- SATIQ™-TEKNOLOGIA JA MONITAajuuksinen GPS
- KEVYT ALUMIINIRUNKO
- MUSIIKKI SUORAAN RANTEESSA
GARMIN COACH -MUKAUTUVAT HARJOITTELUSUUNNITELMAT
Harjoittele tapahtumaa varten, saavuta tavoitteesi tai paranna kuntoasi Garmin Coach -harjoitussuunnitelmilla juoksuun, triathloniin, pyöräilyyn tai voimaharjoitteluun. Valitut suunnitelmat mukautuvat päivittäin suorituskykysi, palautumisesi ja terveystietojesi perusteella luoden yksilöllisiä harjoituksia.
HARJOITTELUVALMIUS
Heti herättyäsi saat unesi laadun, palautumisen, harjoituskuormituksen ja muiden tekijöiden perusteella muodostuvan valmiuspisteytyksen, jonka avulla voit päättää, oletko valmis kovempaan harjoitteluun vai kannattaako ottaa rauhallisemmin.
HARJOITTELUTILA
HRV-tilan, viimeaikaisen harjoitteluhistorian ja VO2 max -arvon kaltaisten mittareiden avulla saat selkeän yleiskuvan harjoittelusi tehokkuudesta ja tiedät, harjoitteletko tuottavasti, oletko huippukunnossa vai ylikuormittunut.
ILTARAPORTTI
Ennen nukkumaanmenoa saat iltaraportin, joka antaa tietoa unen tarpeesta, huomisen harjoituksesta, säästä ja tapahtumista, jotta voit valmistautua paremmin seuraavaan päivään.
PÄIVITTÄISET HARJOITUSSUOSITUKSET
Saat juuri sinulle luotuja harjoituksia tietojesi perusteella. Nämä juoksusuositukset vaihtelevat intensiteetiltään ja mukautuvat jokaisen juoksun jälkeen suorituskykysi ja palautumisesi mukaan.
SISÄÄNRAKENNETTU KAIUTIN JA MIKROFONI
Kun kello on yhdistetty älypuhelimeen, voit soittaa ja vastaanottaa puheluita suoraan ranteestasi. Lisäksi voit ohjata kellon toimintoja äänikomennoilla tai käyttää älypuhelimesi ääniavustajaa esimerkiksi tekstiviesteihin vastaamiseen.
| Ominaisuudet, joista pidät | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tilastot | ✓ |
| Akun kesto (älykellotila) | Jopa 10 päivää |
| Pulse Ox -veren happisaturaation mittaus | Kyllä (pikamittaus sekä valinnainen koko päivän ja unen aikainen seuranta) |
| Garmin Pay™ | ✓ |
| MONITAajuuksinen GPS | ✓ |
| Musiikkimuisti | ✓ |
| Puhelut ja viestit äänellä | Kyllä (yhdistettynä yhteensopivaan älypuhelimeen) |
| Harjoitteluvalmius | ✓ |
| Harjoittelutila | Edistynyt |
| Näytön tyyppi | AMOLED (valinnainen aina päällä -tila) |
| Kosketusnäyttö | ✓ |
| Vedenkestävyysluokitus | 5 ATM |
| Yleiset | |
|---|---|
| Rannekkeen materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 |
| Kehyksen materiaali | Alumiini |
| Pikakiinnitteiset rannekkeet | Kyllä (20 mm, teollisuusstandardi) |
| Fyysiset mitat | 42,4 x 42,4 x 12,9 mm Sopii ranteille, joiden ympärysmitta on 115–178 mm |
| Paino | 42 g |
| Sisäänrakennettu kaiutin/mikrofoni | ✓ |
| Näytön koko | 30,4 mm (1,2") halkaisija |
| Näytön tarkkuus | 390 x 390 pikseliä |
| Värinäyttö | ✓ |
| Suuren fontin tila | ✓ |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Akun kesto | Älykellotila: jopa 10 päivää GNSS-tila (vain GPS): jopa 18 tuntia GNSS-tila (SatIQ™): jopa 14 tuntia GNSS-tila (kaikki järjestelmät, monitaajuus): jopa 13 tuntia GNSS-tila (SatIQ™ ja musiikki): jopa 9 tuntia GNSS-tila (vain GPS ja musiikki): jopa 8 tuntia GNSS-tila (kaikki järjestelmät, monitaajuus ja musiikki): jopa 8 tuntia Näytä lisätiedot |
| Lataustapa | Garminin oma liitinlaturi |
| Muisti/historia | 8 GB |
| Terveys ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Ranteesta mitattava syke (jatkuva, joka sekunti) | ✓ |
| Leposyke | ✓ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystiheys | ✓ |
| Kuntotasoikä | ✓ |
| BODY BATTERY™ -energiaseuranta | ✓ |
| Koko päivän stressinseuranta | ✓ |
| Rentoutusmuistutukset | ✓ |
| Rentoutumishengityksen ajastin | ✓ |
| Meditaatio | ✓ |
| Hengitysharjoitukset | ✓ |
| Edistynyt unen seuranta | Kyllä |
| Univalmentaja | ✓ |
| Hengitysvaihtelut | ✓ |
| Torkkujen tunnistus | ✓ |
| Nesteytyksen seuranta | Kyllä (Garmin Connect™ -palvelussa ja valinnaisessa Connect IQ™ -widgetissä) |
| Naisten terveys | Kyllä (Garmin Connect™ -palvelussa ja valinnaisessa Connect IQ™ -widgetissä) |
| Terveystilannekuva | ✓ |
| Ihon lämpötila | ✓ |
| AIKAVYÖHYKENEUVONTA | ✓ |
| Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✓ |
| GLONASS | ✓ |
| Galileo | ✓ |
| QZSS | ✓ |
| BeiDou | ✓ |
| SatIQ™-teknologia | ✓ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✓ |
| Pulse Ox -veren happisaturaation mittaus | ✓ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✓ |
| Kompassi | ✓ |
| Gyroskooppi | ✓ |
| Kiihtyvyysanturi | ✓ |
| Lämpömittari | ✓ |
| Ympäristön valon tunnistin | ✓ |
| Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Saatavilla olevat kuntosaliprofiilit | Voima, HIIT, Cardio, Elliptinen, Stepperi, Portaiden nousu, Sisäsoutu, Hyppynaru |
| Monilaji | Triathlon, Duathlon, Brick-harjoitus, Allastriathlon, Uinti/Juoksu |
| Hyvinvointi | Kävely, Pilates, Jooga, Sisäkävely, Liikkuvuus |
| Sisäharjoittelu | Juoksumattojuoksu, Sisäjuoksu, Virtuaalijuoksu |
| Ulkona juoksu | Juoksu, Ulkojuoksu, Polkujuoksu, Ultrajuoksu, Esteratajuoksu |
| Ulkoiluprofiilit | Vaellus, Kiipeily, Sisäkiipeily, Boulderointi, Metsästys, Ratsastus, Golf, Frisbeegolf, Jousiammunta, Rucking |
| Saatavilla olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Maantiepyöräily, Maastopyöräily, Gravel-pyöräily, Työmatkapyöräily, Pyöräretkeily, Sähköpyöräily, Sähkömaastopyöräily, Sisäpyöräily, Cyclocross, BMX |
| Saatavilla olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | SUP-lautailu, Soutu, Melonta, Kalastus, Veneily |
| Mailapelit | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, Squash, Pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| Lumi ja talvi | Laskettelu, Lumilautailu, Murtomaahiihto, Luisteluhiihto, Luistelu, Lumikenkäily |
| Joukkuelajit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Lacrosse, Rugby, Ultimate Disc, Kriketti, Softball, Baseball |
| Kamppailulajit | Nyrkkeily, Vapaaottelu |
| Muut suoritusprofiilit | Rullaluistelu |
PAKKAUS SISÄLTÄÄ:
- Forerunner® 570 – 42 mm GPS-juoksukello
- Lataus-/datakaapeli
- Dokumentaatio