GARMIN
Garmin fenix 7S Pro – Sapphire Solar Edition, Hiilenharmaa DLC-titaani ja musta hihna
Garmin fenix 7S Pro – Sapphire Solar Edition, Hiilenharmaa DLC-titaani ja musta hihna
KOKO PÄIVÄN, JOKA PÄIVÄ
Ota tunnit haltuusi edistyksellisillä harjoitteluominaisuuksilla, terveyden ja hyvinvoinnin seurannalla vuorokauden ympäri ja Power Sapphire™ -aurinkolatauslinssin takaamalla jopa yli kuukauden akunkestolla pieniin ranteisiin suunnitellussa kestävässä kellossa.
- POWER SAPPHIRE -AURINKOLATAUSLINSSI
- ÄLYKELLOTILASSA AKUNKESTO ON JOPA 14 PÄIVÄÄ
- KIRKAS LED-TASKULAMPPU
- LAAJAT HARJOITTELU- JA PALAUTUMISTIEDOT
- TERVEYS- JA HYVINVOINTIOMINAISUUDET
- SATIQ™-TEKNIIKKA JA MONIKAISTAINEN GPS
PITKÄ AKUNKESTO AURINKOLATAUKSELLA
Akunkesto on jopa 14 päivää älykellotilassa aurinkolatauksella, kun kello saa 3 tuntia suoraa auringonvaloa (50 000 luksia) päivässä, ja jopa 46 tuntia GPS-tilassa aurinkolatauksella (oletuksena kokoaikainen käyttö 50 000 luksin olosuhteissa).
SISÄINEN TASKULAMPPU
Vaihdettava valoteho ja punainen turvavalo parantavat tietoisuuttasi, kun harjoittelet pimeällä, ja toimivat tarvittaessa kätevänä lisävalona. Voit säätää välkyntätilan jopa juoksutahtiisi.
GARMIN EKG-SOVELLUS
EKG-sovellus tallentaa anturien avulla sähköisiä signaaleja, jotka ohjaavat sykettä. Analysoimalla tallennetta se havaitsee merkit epäsäännöllisestä sydämen rytmistä nimeltä eteisvärinä (AFib).
Kestävyyspisteet
Tämä ominaisuus mittaa, miten pitkään jaksat ponnistella. Siinä yhdistetään harjoittelutietosi kaikista lajeista, jotta näet, miten harjoittelu vaikuttaa kokonaiskestävyyteesi. Tämä dynaaminen mittaus määrittää kuntotasosi edistymistä maksimaalisen hapenottokykysi, pitkän/lyhyen aikavälin harjoittelun kuormittavuuden ja muiden tekijöiden avulla.
VANKKA RAKENNE
Lujassa urheilullisessa kellossa on 1,2″:n naarmuuntumaton aurinkolatausta tukeva, herkästi reagoiva safiirikosketusnäyttö, perinteiset painikkeet ja 42:n kuituvahvisteinen polymeerikotelo, jossa on teräksinen kehys ja takakansi. Kellon lämmön-, iskun- ja vedenkestävyys on Yhdysvaltain sotilasstandardin mukainen.
TIETO ON VALTAA
Terveys- ja harjoittelutietojen on oltava helposti tulkittavissa ja hyödynnettävissä käytännössä. Saat päivän aluksi mukautettavan aamuraportin ja päivittäin yhteenvedon terveys- ja hyvinvointitiedoista. Hyödynnä harjoitteluvalmiusominaisuutta jotta vältyt uupumiselta. Ominaisuuden avulla voit maksimoida harjoittelutehosi ja palautumisesi monenlaisten terveystietojen kautta.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Älykellotila: enintään 11 päivää / 14 päivää aurinkolatauksella |
| SISÄISET KARTAT | ✔ |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | ✔ |
| Garmin EKG-sovellus | ✔ |
| LED-taskulamppu | ✔ |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| MULTI-BAND GPS | ✔ |
| Musiikin tallennus | ✔ |
| harjoitteluvalmius | ✔ |
| Harjoittelun tila | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Auringonpaisteessa luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Aurinkolataus | ✔ |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | 10 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Power Sapphire™ |
| Kehyksen materiaali | ruostumaton teräs tai titaani |
| Kotelon materiaali | Kuituvahvisteinen polymeeri ja takakansi ruostumatonta terästä tai titaania |
| Yhteensopiva QuickFit™-kellonhihnojen kanssa | Mukana (20 mm) |
| Kotelon koko, L x P x K | 42 x 42 x 14,1 mm Sopii seuraavan kokoisiin ranteisiin: Silikonihihna: 108-182 mm Mokkahihna: 108-175 mm Kangashihna: 108-189 mm Metallihihna: 108-180 mm |
| Paino | Titaaniversio: 58g (vain kotelo: 42g) Ruostumaton teräs: 65g (vain kotelo: 49g) |
| Näytön koko, LxK | Lävistäjä 30,4 mm (1,2″) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 240 x 240 kuvapistettä |
| Värinäyttö | ✔ |
| Suuri fontti -asetus | ✔ |
| Pariston tyyppi | Litiumioni |
| Akunkesto | Älykellotila: jopa 11 päivää / 14 päivää aurinkolatauksella* Kellon akunsäästötila: jopa 38 päivää / 87 päivää aurinkolatauksella* Vain GPS: jopa 37 tuntia / 46 aurinkolatauksella** Kaikki satelliittijärjestelmät: jopa 26 tuntia / 30 tuntia aurinkolatauksella* Kaikki satelliittijärjestelmät ja monikaista: jopa 15 tuntia / 16 tuntia aurinkolatauksella** Kaikki satelliittijärjestelmät ja musiikki: jopa 7 tuntia Enimmäisakunkesto GPS-tilassa: jopa 90 tuntia / 162 tuntia aurinkolatauksella** GPS-virransäästötila: jopa 26 päivää / 43 päivää aurinkolatauksella* *Aurinkolataus, oletuksena käyttö vuorokauden ympäri, mistä 3 h/päivä ulkona 50 000 luksin olosuhteissa **Aurinkolataus, oletuksena käyttö 50 000 luksin olosuhteissa |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 32 GB |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | Kyllä (sovelluksessa) |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Torkkujen tunnistus | ✔ |
| Nesteytys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Naisen terveys | Kyllä (Garmin Connect™ ja valinnainen Connect IQ™) |
| Health Snapshot | ✔ |
| Ihon lämpötila | ✔ |
| JETLAG-OPASTUS | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| SatIQ™ -tekniikka | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Barometrinen korkeusmittari | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Gyroskooppi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Lämpömittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio- Ja Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Kerrosten Kiipeäminen, Sisäsoutu, Naruhyppy |
| Multisport | Triathlon, Uinti/Juoksu |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga, Sisäkävely |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu, Ulkoratajuoksu, Polkujuoksu, Ultrajuoksu, Esterata |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Hiking, Sisäkiipeily, Kalliokiipeily, Kiipeily, Metsästys, Ratsastus, Golf, Frisbeegolf, jousiammunta |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Tiepyöräily, Maastopyöräily, Soratieajo, Työmatkapyöräily, Matkapyöräily, Sähköpyöräily, Sähköpyöräily maastossa, Sisäpyöräily, Cyclocross, BMX |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti, Avovesiuinti |
| Vesillä | Suppailu, Soutu, Kajakkimelonta, Surffaus, Leijalautailu, Purjelautailu, Kalastus, Veneily, Purjehdus, kilpapurjehdus, Vesihiihto, Wakeboarding, Wakesurfing, Vetorengaskellunta, Purjehdusmatka, Koskenlasku, Snorkkelisukellus |
| Moottoriurheilu | Moottoripyöräily, Overlanding, Motorcrossing, mönkijäajelu, Moottorikelkkailu |
| MAILAPELIT | Tennis, Pickleball, Sulkapallo, squash, pöytätennis, Padel, Platform Tennis, Racquetball |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Lumilautailu, Off piste -lumilautailu, Perinteinen hiihto, Vapaalasku, Luistelu, Lumikenkäily, Luisteluhiihto |
| Lajiprofiilit | Koripallo, Lentopallo, Maahockey, Jääkiekko, Jalkapallo, Amerikkalainen jalkapallo, Haavipallo, Rugby, Ultimate frisbee, Kriketti, Softball, Pesäpallo |
| KEHÄSSÄ | Nyrkkeily, Kamppailulajit |
| MUUT SUORITUSPROFIILIT | Jumpmaster, Taktinen, Rullaluistelu |
Pakkauksessa:
- fēnix® 7S Pro – Sapphire Solar Edition
- Lataus-/datakaapeli
- Oppaat
-
Viro
Ilmainen toimitus -
Suomi
Ilmainen toimitus -
Latvia
Ilmainen toimitus -
Liettua
Ilmainen toimitus
Garmin is a US GPS technology leader founded in 1989. In cycling, the Garmin Edge series GPS computers are the world’s most popular — offering navigation, performance metrics, segment racing and training analysis. Garmin also makes heart rate monitors, power meters and smartwatches.