GARMIN
Garmin Lily 2 Active, Jaspiksenvihreä ja jaspiksenvihreä silikonihihna
Garmin Lily 2 Active, Jaspiksenvihreä ja jaspiksenvihreä silikonihihna
AKTIIVINEN JA KIEHTOVA
Lily 2 Active yllättää, sillä siinä on piilotettava näyttö ja kuvioitu linssi sekä olennaiset terveys- ja kuntoiluominaisuudet. Pieni, tyylikäs älykello, jossa on sisäinen GPS, on suunniteltu täydentämään ulkoasuasi ja lisäämään hyvinvointiasi.
- TYYLIKKÄÄN KUVIOIDUN LINSSIN ALTA PALJASTUU KIRKAS KOSKETUSNÄYTTÖ
- SISÄINEN GPS, KUNTOILUN SEURANTA JA URHEILUSOVELLUKSET
- ÄLYKELLOTILASSA AKUNKESTO ON JOPA 9 PÄIVÄÄ
- PIENI, MUODIKAS METALLIRUNKOINEN ÄLYKELLO, JOSSA ON KAKSI PAINIKETTA
- TERVEYDEN SEURANTA TARKKAILEE SYKETTÄ VUOROKAUDEN YMPÄRI
- ÄLYKKÄÄT ILMOITUKSET PARILIITETTYNÄ iPHONE®- TAI ANDROID™-ÄLYPUHELIMEEN
PIENI JA TYYLIKÄS
Joka ilmeeseen sopivassa älykellossa on metallinen runko, kaksi painiketta ja kaunis kuvioitu linssi. Lily 2 Active -älykellon kirkas näyttö paljastuu napauttamalla tai kääntämällä rannetta.
SISÄÄNRAKENNETTU GPS
Voit seurata ulkoilusuorituksiasi, kuten kävelyä ja juoksua, tarkasti missä tahansa tinkimättä tyylistä.
BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA
Katso energiatasosi pitkin päivää, jotta tiedät, milloin olet valmis toimintaan ja milloin tarvitset virkistävää unta.
UNIPISTEET
Saat pistemäärän unesi laadusta ja tietoja siitä, miten voit parantaa untasi. Voit seurata jopa eri univaiheita sekä sykettä, stressiä, pulssioksimetrilukemaa ja hengitystä.
KUNTOILUN SEURANTA JA URHEILUSOVELLUKSET
Kun olet liikkeellä, Lily 2 Active seuraa esimerkiksi askelia, kulutettuja kaloreita ja tehominuutteja. Lisää vaihtelua harjoituksiisi sisäisillä urheilusovelluksilla, joiden lajeja ovat esimerkiksi kardio-, jooga-, tennis-, golf- ja voimaharjoittelu sekä tanssikuntoilu.
GARMIN PAY™ -LÄHIMAKSU
Kassalla maksaminen ja joukkoliikennejärjestelmän valitseminen on nopeaa, kun käytät Garmin Pay -lähimaksuratkaisua osallistuvien palveluntarjoajien kautta.
Tähän ihastut | |
|---|---|
| Unipisteet ja -tiedot | ✔ |
| Akunkesto (älykellotila) | Jopa 9 päivää |
| Pulssioksimetri, happisaturaatio | Kyllä (satunnainen tarkistus ja valinnaisesti unen aikana) |
| Garmin Pay™ | ✔ |
| Kellon näytön tyyppi | Nestekide |
| Kosketusnäyttö | ✔ |
| Vesitiiviysluokitus | Uinti, 5 ATM |
Yleiset | |
|---|---|
| Hihnan materiaali | Silikoni |
| Linssin materiaali | Corning® Gorilla® Glass 3 |
| Kehyksen materiaali | Anodisoitu alumiini |
| Kotelon materiaali | Anodisoitu alumiini |
| Pikakiinnitteiset hihnat | ✔ |
| Kotelon koko, L x P x K | 38 x 38 x 11 mm Sopii ranteisiin, joiden ympärysmitta on 110–175 mm |
| Paino | 29 g |
| Näytön koko, LxK | 25,4 mm x 21,3 mm (1” x 0,84”) |
| Näytön tarkkuus, LxK | 240 x 201 kuvapistettä |
| Värinäyttö | Ei (16-tasoinen harmaasävy) |
| Akunkesto | Älykellotila: jopa 9 päivää GPS-tila: 9 tuntia |
| Lataustapa | Garmin pistokelaturi |
| Muisti/historia | 7 ajoitettua suoritusta, 14 päivän aktiivisuuden seurantatiedot |
Terveyden ja hyvinvoinnin seuranta | |
|---|---|
| Rannesykemittaus (jatkuva, joka sekunti) | ✔ |
| Leposyke | ✔ |
| Poikkeavan sykkeen hälytykset | Kyllä (korkea ja matala) |
| Hengitystahti | ✔ |
| Kuntoikä | Kyllä (sovelluksessa) |
| BODY BATTERY™ -ENERGIANSEURANTA | ✔ |
| Koko vuorokauden stressi | ✔ |
| Rentoutumismuistutukset | ✔ |
| Rentoutumishengitysajastin | ✔ |
| Meditointi | ✔ |
| Hengittely | ✔ |
| UNI | Kyllä (edistynyt) |
| Univalmentaja | ✔ |
| Hengittelyn vaihtelut | ✔ |
| Nesteytys | ✔ |
| Naisen terveys | ✔ |
| Health Snapshot | ✔ |
Anturit | |
|---|---|
| GPS | ✔ |
| GLONASS | ✔ |
| Galileo | ✔ |
| BeiDou | ✔ |
| Garmin Elevate™ -rannesykemittari | ✔ |
| Pulssioksimetrin akklimatisaatio | ✔ |
| Kompassi | ✔ |
| Kiihtyvyysmittari | ✔ |
| Ympäristön valoisuusanturi | ✔ |
Päivittäiset älyominaisuudet | |
|---|---|
| Yhteydet | Bluetooth®, ANT+® |
| Älykkäät Ilmoitukset | ✔ |
| Tekstivastaus / puhelun hylkääminen tekstiviestillä (vain Android™) | ✔ |
| Aamuraportti | ✔ |
| Kalenteri | ✔ |
| Sää | ✔ |
| Reaaliaikainen asetusten synkronointi Garmin Connect™ -mobiilisovelluksen kanssa | ✔ |
| Musiikin hallinta | ✔ |
| Puhelimen etsiminen | ✔ |
| Etsi kello -toiminto | ✔ |
| Yhteensopiva Garmin Connect™ Mobilen kanssa | ✔ |
| Älypuhelimen yhteensopivuus | iPhone®, Android™ |
| Pääsykoodi | ✔ |
Suoritusprofiilit | |
|---|---|
| Käytettävissä olevat kuntosalin suoritusprofiilit | Voima, HIIT, Kardio, Crosstrainer-Harjoittelu, Portaiden Nousu, Sisäsoutu, Tanssiliikunta, Naruhyppy |
| HYVINVOINTI | Kävellä, Pilates, Jooga, Meditointi, Hengittely |
| SISÄJUOKSU | Juoksumattojuoksu, Sisäratajuoksu |
| Ulkona juokseminen | Juoksu |
| Käytettävissä olevat ulkoilu- ja vapaa-aikaprofiilit | Golf, Frisbeegolf |
| Käytettävissä olevat pyöräilyprofiilit | Pyöräily, Sisäpyöräily |
| Käytettävissä olevat uintiprofiilit | Allasuinti |
| Vesillä | suppailu, Soutu |
| MAILAPELIT | Pickleball, Tennis, Padel |
| LUMI JA TALVI | Hiihto, Perinteinen hiihto, Lumilautailu, Lumikenkäily |
Pakkauksessa:
- Lily® 2 Active
- USB-C-latauskaapeli
- Oppaat